بستنی یخی کیوی و آناناس

بستنی یخی کیوی و آناناس

بستنی یخی کیوی و آناناس

مواد لازم برای تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس

آبمیوه هلو صد در صد طبیعی (بدون شکر افزوده) به مقدار لازم

در فصل تابستان و در این گرمای سوزان یکی از خوراکی هایی که عطش شما را برطرف می کند و احساس بسیار خوبی به شما می دهد بستنی است. همیشه نیازی نیست برای خوردن بستنی به فروشگاه و سوپرمارکت ها مراجعه کنید و می توانید با استفاده از مواد بسیار ساده و با دانستن طرز تهیه بستنی ها آنها را در خانه هم تهیه کنید.

 یکی از خوشمزه ترین بستنی ها بستنی یخی با استفاده از میوه آناناس و کیوی می باشد که در ادامه با طرز تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس و مواد لازم برای تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس آشنا خواهید شد و به راحتی می توانید این دسر خوشمزه را در مدت زمان یک ساعت تا یک ساعت و نیم تهیه کنید.

طرز تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس

مواد لازمی که مشاهده می کنید برای 4 نفر در نظر گرفته شده است و اگر بخواهید برای تعداد نفرات بیشتر یا کمتر این بستنی را تهیه کنید باید با رعایت نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.

این بستنی می تواند به عنوان یک میان وعده خوشمزه برای شما و کودکان تهیه شود که به خاطر استفاده از آب میوه های طبیعی و میوه های تازه و نبودن شکر و افزودنی های صنعتی از سلامت کامل برخوردار است و علاوه بر طعم لذیذی که دارد سرشار از ویتامین است.

مواد لازم برای تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس

دستور تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس

برای تهیه این بستنی باید در مرحله اول آناناس و کیوی ها را پوست بکنید و به شکل ورقه های نازک آنها را خرد کنید. هر چه قطر میوه ها هم اندازه تر باشد، جذابیت  بستنی شما بیشتر می شود.

بعد از آن باید قالب بستنی یخی را به خوبی تمیز کنید و بعد میوه ها را داخل آن بچینید و سپس نصف قالب را با استفاده از آب نارگیل و نصف دیگر را با استفاده از آب آناناس پر کنید و قالب های پر شده را درون فریزر قرار دهید تا به خوبی خود را بگیرند و سفت شوند.

دستور تهیه بستنی یخی کیوی و آناناس

در همین زمان که بستنی ها داخل فریزر خنک شده و یخ می بندند؛ باید داخل یک ماهیتابه روغن نارگیل و کره نارگیل را تفت دهید و آنها را هم بزنید تا ذوب شوند و با روغن مخلوط شوند و بعد آنها را داخل کاسه بریزید تا به خوبی خنک شوند ولی نباید خیلی سفت باشند.

 وقتی که بستنی های شما سفت شد باید قالب آنها را از فریزر بیرون بیاورید و دو الی سه دقیقه بعد  بستنی ها را از درون قالب خارج کنید و روی کاغذ شیرینی پزی قرار دهید و روغن و کره ای که آماده کرده بودید را روی آن بستنی ها بریزید و آنها را بچرخانید و در سمت دیگر هم روغن و کره را بریزید و مجدداً بستنی را داخل فریزر قرار دهید.

بستنی یخی میوه ای

این بستنی سرشار از مواد غذایی ارزشمند است و برای دوستداران بستنی تجربه بسیار بی‌نظیری خواهد بود و اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که گاز زدن بستنی میوه ای یخ زده برایتان سخت است می‌توانید میوه ها را درون مخلوط کن خورد و پوره کنید و بعد آنها را داخل قالب قرار دهید.

دست شما برای انتخاب نوع میوه ها باز است و به جای آب نارگیل می توانید از آبمیوه های دیگری هم استفاده کنید؛ ولی برای پوشش بستنی یخی فقط می توانید از روغن نارگیل و کره نارگیل استفاده کنید.

بستنی خانگی یخی کیوی و آناناس

 

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه