دسر شاتوت

دسر شاتوت

مواد لازم برای تهیه دسر شاتوت

شکر : 4 قاشق سوپ خوری

شاتوت یکی از میوه های خوشمزه و جذاب تابستانی است که شما می توانید با استفاده از این میوه کیک یا دسر تهیه کنید و لذت ببرید.

در این مطلب تصمیم داریم شما را با طرز تهیه دسر شاتوت آشنا کنیم، برای همین منظور مواد لازم برای تهیه دسر شاتوت را به شما معرفی خواهیم کرد.

همچنین مواد لازم برای تهیه سس دسر شاتوت را به شما معرفی می کنیم و پس از آن طرز تهیه دسر شاتوت را به شما آموزش خواهیم داد.

دسر شاتوت

دقت داشته باشید که این مقدار مواد اولیه دسر شاتوت برای 4 نفر را فراهم می کند که می توانید این دسر را به عنوان میان وعده تهیه کنید که جز دسرهای مدرن محسوب می‌شود.

اگر خواستید دسر را برای افراد بیشتری تهیه کنید باید با رعایت نسبت هایی که بین مواد اولیه قرار داده شده مقدار آنها را افزایش دهید تا طعم دسر مطلوب باشد.

دسر شاه توت

بهترین طرز تهیه دسر شاتوت

برای تهیه دسر شاتوت باید نصف پیمانه آب داخل قابلمه بریزید و روی گاز بگذارید تا به جوش برسد و بعد پودر ژلاتین را داخل آن بریزید و هم بزنید تا کاملا حل شود. سپس باید شعله را خاموش کنید و بقیه مراحل را انجام دهید.

در مرحله بعدی باید یک قابلمه را روی شعله گاز بگذارید و داخل آن آرد و نشاسته ذرت را تفت بدهید و بعد یک پیمانه شیر داخل قابلمه بریزید و هم بزنید و منتظر بمانید که مواد شما بجوشند تا غلیظ تر شوند و بعد شعله را خاموش کنید و وانیل و خامه را داخل بقیه محتویات بریزید و هم بزنید.

دستور تهیه دسر شاتوت

پس از انجام این کار باید به مخلوط ژلاتین و آب را داخل بقیه محتویات بریزید و با هم مخلوط کنید و سپس چند لیوان بلوری یا ظرف شیشه ای انتخاب کرده و چند شاتوت کف ظرف قرار دهید و مخلوطی که آماده کرده اید را روی آن بریزید و برای چند ساعت داخل یخچال بگذارید تا خود را ببندد.

در همین مدت می توانید سس شاتوت را تهیه کنید که برای این منظور باید شاتوت را بشویید و با کمی نشاسته ذرت و شکر در مخلوط کن بریزید تا له شود.

پس از آن باید ژله های بسته شده را از یخچال در بیاورید و کمی از سسی که آماده کرده اید روی آنها بریزید و برای تزیین و زیباتر شدن دسر چند شاتوت روی آن بگذارید و آن را برای مهمانان خود سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

دسر شاتوت و خامه

 

حتما بخوانید : سالاد الویه
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه