کیک آلبالو خانگی

کیک آلبالو خانگی

مواد لازم برای تهیه کیک آلبالو خانگی

اگر برای پذیرایی از مهمانان خود به دنبال یک کیک با طعم فوق العاده و خاص هستید پیشنهاد می کنیم کیک آلبالو را تهیه کنید که هم طعم فوق العاده ای دارد و هم طرز تهیه آن ساده است. البته آلبالو یک میوه فصلی است که بیشتر در بهار و تابستان پیدا می‌شود.

پس برای اینکه کیک را با آلبالوی تازه تهیه کنید می توانید در این فصل ها کیک آلبالو خوشمزه داشته باشید و آن را در کنار انواع نوشیدنی نوش جان کنید.

کیک آلبالو خانگی

در این مطلب مواد لازم برای تهیه کیک آلبالو را به شما معرفی می کنیم که این مواد با نسبت های دقیقی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا کیک آلبالوی شما هم ظاهر خوب و هم طعم لذیذی داشته باشد.

در صورتی که تمایل داشتید این کیک را در حجم کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید تا این کیک یا همان کیفیتی که انتظار دارید تهیه شود.

برای آماده سازی مواد اولیه تقریباً 30 دقیقه زمان نیاز دارید و برای پختن کیک در قالب یک ساعت زمان احتیاج هست. در ادامه طرز تهیه کیک آلبالو خانگی را به شما آموزش خواهیم داد.

کیک آلبالو

بهترین طرز تهیه کیک آلبالو خانگی

در اولین مرحله برای تهیه کیک آلبالوی خانگی باید شکر، شیر، وانیل و تخم‌مرغ را حدود 5 دقیقه با دور تند همزن خوب به هم بزنید و بعد کره را به آنها اضافه کنید و مجدداً مخلوط کنید که با یکدیگر یکدست و مخلوط شود و شیر را به آن اضافه کنید و با دور متوسط همزن حدود یک دقیقه آنها را هم بزنید.

اکنون باید نمک، آرد و بکینگ پودر را با یکدیگر ترکیب کرده و سه مرتبه الک کنید و بعد به تدریج این مواد خشک را به مایه کیک خود اضافه کنید و به صورت دورانی در یک جهت با کمک یک لیسک آنها را هم بزنید تا ترکیب شوند.

تزیین کیک آلبالو

حالا قالبی که برای تهیه کیک در نظر گرفته اید را با ترکیب روغن مایع، روغن جامد و آرد چرب کنید و بعد نصف مواد را درون قالب ریخته و روی سطحی بکوبید تا کاملاً صاف شود و حفره های درون کیک پر شود و بعد هسته آلبالو ها را در بیاورید و روی آن بچینید و بقیه مایه کیک را روی آلبالوها بریزید.

برای تهیه این کیک بهتر است از چند دقیقه قبل فر را روی دمای 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و قالب کیک را داخل فر بگذارید تا 35 دقیقه بماند.

بهتر است در 20 دقیقه اول در فر را باز نکنید که کیک کاملاً پف کند و حجم بگیرد.

کیک اسفنجی آلبالویی

سپس می توانید یک چوب کبریت، سیخ چوبی یا خلال دندان داخل کیک آلبالو فرو ببرید، اگر هنگام خارج شدن مواد کیک به آن نچسبیده بود یعنی کیک پخته و می توانید بعد از سرد شدن آن را از قالب در بیاورید و با مواد دلخواه تزیین کرده و در ظرف های دلخواه برش داده و نوش جان کنید.

 برای این مقدار مواد اولیه قالب کیک شما باید قطر 23 و 24 سانت داشته باشد و بهتر است مواد کیک به قدری داخل قالب باشد که سر آن خالی بماند و جای کافی برای پف کردن کیک وجود داشته باشد.

دستور پخت کیک آلبالویی

 

حتما بخوانید : خورشت قورمه سبزی
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه