چیز کیک تیرامیسو

چیز کیک تیرامیسو

چیز کیک تیرامیسو

مواد لازم برای تهیه چیز کیک تیرامیسو

تیرامیسو جز دسر های محبوب و پرطرفدار در بین انواع مختلف چیز کیک و دسر می باشد که برای پختن آن لزوما نیاز به فر نیست و طرز تهیه آن بسیار ساده و آسان نیست و می توانید بدون وسایل خاصی در منزل خود این چیز کیک خوشمزه را تهیه کرده و میل نمایید. در ادامه دستور پخت چیز کیک تیرامیسو و مواد لازم برای تهیه این دسر را مشاهده می کنید.

طرز تهیه چیز کیک تیرامیسو

این مقادیر برای 5 نفر ترتیب داده شده است و با توجه به تعداد نفرات می توانید با رعایت نسبت ها مواد اولیه را کمتر یا بیشتر کنید. برای آماده‌سازی این دسر به کمتر از نیم ساعت زمان نیاز دارید و برای پخت آن نیز بیشتر از یک ساعت و نیم زمان لازم است.

چیز کیک تیرامیسو

دستور پخت چیز کیک تیرامیسو یخچالی

برای تهیه چیز کیک تیرامیسو خوشمزه باید در مرحله اول کوکی ها را داخل یک کیسه دربسته ریخته و آنها را با یک وسیله خرد کنید.

سپس خرده های کوکی را باید داخل یک ظرفی با کره مخلوط کرده و بعد از اینکه یکنواخت شد داخل یک ظرف با ضخامت مشخص پخش کنید و 20 دقیقه داخل یخچال بگذارید.

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

در مرحله بعدی باید داخل یک کاسه بزرگ ماسکارپونه و پنیر خامه ای ریخته و بعد از آن شکر و وانیل را هم به آن اضافه کرده و مخلوط کنید.

برای اینکه مخلوط شما قوام مناسبی داشته باشد بهتر است از چند دقیقه قبل پنیر خامه ای و پنیر ماسکارپونه را در فضای آشپزخانه بگذارید تا هم دمای محیط شوند.

اکنون در یک ظرفی باید خامه سرد را هم بزنید و هنگامی که پف کرد مخلوط پنیر ها را هم به آن اضافه کنید و همه محتویات را با هم مخلوط کنید.

تیرامیسو

سپس باید حدود 55 گرم خامه (یک چهارم فنجان) را با ژلاتین مخلوط کرده و 5 دقیقه کنار بگذارید و بعد از آن روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا آب شوند، ولی به جوش نیافتد. حالا یک قاشق غذاخوری فیلینگ تیرامیسو داخل محتویات ریخته و هم بزنید و بعد کره را هم اضافه کرده و به هم بزنید.

چیز کیک تیرامیسو با پتی بور

سپس بیسکویت ها را داخل قهوه غلطانیده و کره و کوکی را هم از یخچال بیرون بیاورید تا یک لایه از فیلینگ تیرامیسو روی آنها قرار دهید و به صورت لایه یکنواخت پخش کنید.

برای لایه بعدی هم بیسکویت هایی که در قهوه غلتانده شده بود را روی آن قرار دهید و این روال را تکرار کنید تا محتویات شما تمام شود و بقیه فیلینگ تیرامیسو را هم برای تزیین چیز کیک نگهدارید.

بعد از آماده شدن دسر، به مدت نصف روز چیز کیک را داخل یخچال بگذارید و سپس بیرون آورده و با استفاده از پودر کاکائو تزیین کرده و میل نمایید.

تزیین چیز کیک تیرامیسو

 

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه