آش عباسعلی کرمانشاهی

آش عباسعلی کرمانشاهی

مواد لازم برای تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

یکی از غذاهای محلی کرمانشاه آش عباسعلی است که بسیار مقوی و خوشمزه می باشد و شامل انواع مختلف حبوبات است؛ به همین دلیل حاوی املاح معدنی و پروتئین های زیادی است که برخی از آنها شامل زینک و آهن و انواع مختلف ویتامین ها می باشد که برای سلامت بدن شما بسیار مفید است و یک وعده غذایی کامل را تشکیل می‌دهد.

در ابتدای مطلب شما را با مواد لازم برای تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی آشنا کردیم و سپس طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی را به شما آموزش خواهیم داد.

آش عباسعلی کرمانشاهی

اگر دقت داشته باشید متوجه می‌شوید که نسبت های دقیقی بین مواد اولیه قرار داده شده تا آش خوشمزه تر و با کیفیت تری داشته باشید.

این میزان مواد اولیه برای 4 نفر مناسب است و اگر بخواهید این غذای محلی را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه مقدار آنها را افزایش یا کاهش دهید تا غذای با کیفیت و خوش طعمی داشته باشید.

برای تهیه این غذا و آماده سازی مواد اولیه نیم ساعت و برای پختن و جا افتادن آن هم به نیم ساعت زمان احتیاج دارید و می‌توانید آن را هم به عنوان وعده غذایی اصلی و هم میان وعده یا پیش غذا تهیه کنید.

آش عباسعلی

بهترین طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

به منظور تهیه این غذا اول باید حبوبات را از یک روز قبل با آب گرم بخیسانید و چند مرتبه آب آن را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود و حجم پیدا کند. این کار باعث می‌شود که حبوبات شما زودتر هم بپزد.

سپس باید حبوبات خود را با مقداری آب و نمک روی شعله گاز قرار دهید تا بپزد و چون زمان پخت عدس با بقیه حبوبات متفاوت است بهتر است از همان اول عدس را جدا خیس کنید و جدا بپزید.

یک یا دو ساعت قبل از شروع به پخت آش، برنج را بشویید و بخیسانید و گندم را هم خیسانده و سپس بپزید و در وسط های پختن گندم، برنج را اضافه کرده و اجازه بدهید که با هم بپزند.

آش محلی کرمانشاهی

گوشت را هم نیز با یک پیاز خرد شده و مقداری زردچوبه و فلفل بپزید و در آخر کار کمی نمک داخل آن بریزید تا طعم بگیرد و هنگامی که گوشت شما پخت باید آن را از استخوان جدا کنید و به حالت ریش ریش در بیاورید.

هنگامی که همه مواد پختنی به صورت جدا پختند همه آنها را داخل یک قابلمه بزرگ ریخته و مقداری آب داخل آن بریزید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید و مقداری زردچوبه و نمک و فلفل داخل آن بریزید تا با هم بجوشند و طعم آن ها ترکیب شود و به مرور آش شما جا بیفتد؛ به صورتی که گندم و برنج داخل آن پیدا نباشد. هر از گاهی آش را هم بزنید که ته نگیرد.

آش کرمانشاهی

بعلت اینکه گوشت را به صورت ریش ریش در می آورید و داخل آش می ریزید، آش حالت کشدار دارد و در اواخر پخت آن باید پیاز داغ را تهیه کنید و نصف آن را داخل آش بریزید و نصف دیگر را برای تزیین آش نگه دارید.

وقتی که آش شما چند جوش خورد آن را از روی شعله گاز بردارید و مقداری روغن حیوانی داخل آن بریزید یا می توانید کمی روغن زیتون بریزید.

به منظور تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی می توانید مقداری سیر و نعنا را جدا در کمی روغن تفت دهید و برای تزیین آش خود از آن استفاده کنید.

هرچه طعم این آش تندتر باشد خوشایند تر است و می توانید در نهایت آن را در ظرف دلخواه سرو کرده و با نعنا داغ، پیاز داغ و سیر داغ تزیین نمایید.

آش محلی

 

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه