کیک شیفون

کیک شیفون

کیک شیفون

مواد لازم برای تهیه کیک شیفون

کیک شیفون یکی از کیک های بسیار لذیذ و خوشمزه است که معمولاً برای کیک سالگرد ازدواج یا کیک تولد از آن استفاده می کنند و شما هم می توانید به راحتی این کیک را با استفاده از مواد لازم برای تهیه کیک شیفون در منزل خود تهیه کنید و در کنار عزیزانتان آن را میل کنید.

در این مطلب با طرز تهیه کیک شیفون و مواد لازم برای تهیه کیک شیفون آشنا خواهید شد، البته این مواد برای شش نفر تدارک دیده شده و اگر تمایل داشته باشید برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر این کیک را تهیه کنید باید برای تغییر مواد لازم حتماً نسبت ها را در نظر بگیرید و با توجه به آن مقادیر مواد اولیه را تغییر دهید تا کیک خوش طعم و خوش حالت باشد.

طرز تهیه کیک شیفون

دستور پخت کیک شیفون

در اولین مرحله برای تهیه کیک شیفون باید کمی شکر، وانیل و تخم مرغ را داخل یک ظرف ریخته و حدود 6 دقیقه آنها را هم بزنید تا کمی پف کند و رنگ کرمی به خود بگیرد و حالت کشدار داشته باشد.

سپس باید روغن و آب را به محتویات کاسه اضافه کنید و مجدداً یک دقیقه آنها را هم بزنید و بعد هم زن را گوشه ای گذاشته و جوش شیرین و بکینگ پودر و آرد را از الک رد کرده و به تدریج به محتویات کاسه اضافه کنید و به آرامی آن را هم بزنید.

دستور پخت کیک شیفون

بهتر است فر را از قبل روی دمای 180 درجه سانتیگراد تنظیم کرده باشید تا برای قرار گرفتن محتویات کیک آماده شود و بعد قالب مدنظر را چرب کنید یا کاغذ روغنی در کف آن قرار دهید و بعد مواد را داخل قالب بریزید و در فر بگذارید و دور آن کمی دستمال نخی یا حوله قرار دهید تا حالت گنبدی شکل پیدا نکند و حدود 45 دقیقه داخل فر بگذارید تا بپزد.

 برای اینکه کیک شما به خوبی حجم پیدا کند و پف کند حداقل تا 20 دقیقه به هیچ عنوان در فر را باز نکنید.

کیک شیفون خانگی

 بعد از اینکه کیک شما پخت، باید آن را از فر در آورده و وقتی که سرد شد با استفاده از چاقوی اره ای یا بزرگ آن را برش دهید و کمی شربت و آبمیوه با استفاده از فرچه روی آن بزنید و موز را به صورت ورقه ای در آورده و روی کیک قرار دهید و کمی هم خورده گردو روی آن بپاشید و لایه های کیک را به همین صورت پر کنید و روی آخرین لایه از خامه قنادی و مواد دلخواه برای تزیین استفاده کنید و آن را به خوبی تزیین کنید.

 حالا کیک شیفون شما آماده است و می توانید برای مناسبت های مختلف آن را استفاده کنید. برای پختن این کیک به طور کلی 45 دقیقه زمان نیاز دارد.

تزیین کیک شیفون

کیک شیفون شکلاتی

 

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه