ژله کیک توت فرنگی

ژله کیک توت فرنگی

ژله کیک توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه ژله کیک توت فرنگی

یکی از دسرهایی که به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید و از خوردن آن در کنار خانواده لذت ببرید ژله کیک توت فرنگی است که با استفاده از ژله و خامه قنادی سولیانو می توانید آنرا تهیه کنید. برای آماده‌سازی محتویات ژله کیک توت فرنگی حدودا نیم ساعت زمان نیاز دارید و برای تهیه آن حدوداً یک ساعت زمان احتیاج است.

مواد لازمی که در ادامه برای تهیه ژله کیک توت فرنگی مشاهده می کنید برای 6 نفر تدارک دیده شده است که اگر بخواهید مقدار هر کدام از آنها را تغییر دهید باید با رعایت نسبت ها این کار را انجام دهید تا نتیجه کار خوش طعم و دلچسب باشد.

طرز تهیه ژله کیک توت فرنگی

دستور تهیه ژله کیک توت فرنگی

در اولین مرحله برای تهیه ژله کیک توت فرنگی باید پودر ژله را با مقداری آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید و وقتی که پودر کاملاً حل شد، آب سرد را هم به ظرف اضافه کنید و در گوشه ای بگذارید تا مقداری غلیظ تر شود. غلظت مناسب برای این مایه مثل غلظت سفیده تخم مرغ باشد کفایت میکند.

سپس کیک اسفنجی را درون یک ظرف بگذارید و روی آن حفره هایی به وجود بیاورید ولی نه آنقدر عمیق که کیک شما پاره شود. سپس مایه غلیظ شده را روی کیک بریزید و درون یخچال بگذارید.

دستور تهیه ژله کیک توت فرنگی

در مرحله بعدی باید توت فرنگی هایی که خرد شده را با مقداری شکر مخلوط کنید و روی شعله گاز بگذارید تا گرم شود و شکر ها کاملا ذوب شود.

سپس حدود 2 قاشق سوپخوری از آب آن را بردارید و داخل یک ظرف بریزید و روی آن ژلاتین بپاشید و حدود 5 دقیقه آن را در گوشه ای بگذارید که حالت اسفنجی مانند پیدا کند و بعد روی بخار آب قرار دهید تا کمی شفاف و رقیق شود.

حالا ژلاتینی که رقیق شده را درون توت فرنگی بریزید و در گوشه‌ ای بگذارید تا به غلظت مناسب برسد.

اکنون کیک را از داخل یخچال بیرون بیاورید و توت فرنگی ها را روی آن قرار دهید و بعد مجددا آن را داخل یخچال بگذارید تا فرم دلخواه را بگیرد و بعد خامه قنادی را فرم دهید و روی سطح کیک بمالید و به طور دلخواه آن را تزئین کنید و مجدداً کیک را درون یخچال بگذارید. بعد از 3 ساعت می‌توانید آن را میل کنید.

کیک ژله ای توت فرنگی

برای تهیه کیک اسفنجی که در خلال مطلب به آن اشاره کردیم باید زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید و زرده و آب را با هم مخلوط کنید و تا حدود 2 دقیقه هم بزنید و بعد سفیده تخم مرغ را هم با استفاده از همزن برقی مخلوط کنید که به حجم مناسب برسد و بعد شکر را به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید و بعد زرده تخم‌ مرغ و آب را هم به آن اضافه کرده و مجددا آنها را حدود 5 دقیقه به صورت آهسته هم بزنید و بعد وانیل و بکینگ پودر و آرد را هم با هم مخلوط کنید و به محتویات ظرف خود اضافه کنید و آنها را هم بزنید.

بعد این محتویات را درون یک قالب مخصوص کیک ریخته و درون فر با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید. برای پختن این کیک حدود 25 دقیقه زمان احتیاج دارید.

تزیین کیک توت فرنگی ژله ای

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه