ترشی هفت بیجار

ترشی هفت بیجار

ترشی هفت بیجار

مواد لازم برای تهیه ترشی هفت بیجار

نمک 1 قاشق غذاخوری

بیشتر ما ایرانی ها تمایل داریم که بر سر سفره در کنار انواع غذاهای رنگین ایرانی از ترشی و شور و سایر مخلفات استفاده کنیم؛ البته ترشی ها انواع مختلفی دارند که در این مطلب با طرز تهیه ترشی هفت بیجار آشنا خواهید شد و مواد لازم برای تهیه ترشی هفته بیجار را مشاهده می کنید و می توانید به راحتی و در کمترین زمان، یعنی حدود یک ساعت مواد اولیه این ترشی را تهیه کرده و آن را در خانه درست کنید.

 این مواد اولیه که در این مطلب به آنها اشاره کرده ایم برای 20 نفر مناسب است و اگر بخواهید حجم ترشی بیشتر باشد و تا مدت زمان بیشتری آن را داشته باشید می توانید با رعایت نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.

طرز تهیه ترشی هفت بیجار

دستور تهیه ترشی هفت بیجار

برای درست کردن ترشی هفت بیجار در اولین مرحله باید بادمجان ها را خام ساطوری کرده و یا رنده کنید و بعد آن را داخل یک تنظیف بریزید و فشار دهید تا آب آن گرفته شود.

 پس از آن باید سیر را پوست بکنید و آن را هم رنده کنید.

دستور تهیه ترشی هفت بیجار

گوجه فرنگی هایی که برای تهیه ترشی هفت بیجار استفاده می‌کنید بهتر است نیمرس یا نارس باشد و بعد گوجه فرنگی ها را هم به تعدادی که گفته شد به صورت نگینی و کوچک خرد کنید.

سبزی هایی را هم که گفته شد با اندازه ریز خرد کنید و بادمجان ها را هم که ساطوری یا رنده کرده‌اید.

در کنار آن ها هم فلفل دلمه ای ها و فلفل تند باید به صورت ریز خورد یا رنده شده باشند.

ترشی هفت بیجار خانگی

 پس از آن باید سرکه یا آبغوره را با نمک، نعنا خشک و ادویه ترشی به خوبی مخلوط کنید و سپس به سراغ ریختن ترشی بروید.

برای این کار باید یک ظرف تمیز را در نظر بگیرید و داخل آن را کاملاً خشک کنید و سپس بادمجانها را در کنار سیر، سبزی خرد شده، گوجه فرنگی، فلفل و مخلوط سرکه و نعنا درون ظرف ترشی بریزید و بعد در ظرف را محکم ببندید تا هوا وارد آن نشود.

اکنون ترشی هفت بیجار شما آمده است و بعد از چند ساعت هم می‌توانید آن را میل کنید و در صورتی که تمایل داشته باشید ترشی جا افتاده تر باشد، می‌توانید تا چند روز صبر کنید.

ترشی هفته بیجار را می توان در دسته ترشی ها و شورها قرار داد که معمولاً در کنار غذا یا به عنوان پیش غذا سرو می شود.

ترشی خانگی هفت بیجار

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه