کیک انار خانگی

کیک انار خانگی

مواد لازم برای تهیه کیک انار خانگی

تنوع طلبی در ذائقه ما ایرانی ها باعث شده که تنوع کیک ها در بین ما ایرانی‌ها بسیار زیاد باشد و تقریباً با هر میوه ای می توانید کیک مخصوص به خود را تهیه کنید.

یکی از میوه‌های خوشمزه و جذابی که می توانید با استفاده از آن یک کیک خانگی تهیه کنید و برای پذیرایی از مهمانان خود تدارک ببینید کیک انار است که خصوصاً در شب یلدا آن را تهیه می‌کند.

تهیه این کیک کمی زمان بر است ولی طعم بسیار جذابی دارد و پیشنهاد می کنیم یک بار طرز تهیه کیک انار خانگی را مطالعه کنید و یک تجربه خوب برای خود و افراد خانواده رقم بزنید.

در این مطلب مواد لازم برای تهیه کیک انار خانگی را مشاهده می کنید که با نسبت‌های مشخصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند. پس از آن طرز تهیه کیک انار خانگی را به شما آموزش می دهیم که می توانید آن را به عنوان کیک شب یلدا تهیه کنید.

کیک انار خانگی

بهترین طرز تهیه کیک انار خانگی

به منظور تهیه کیک انار خانگی باید اول تخم مرغ ها را داخل یک کاسه شکسته و با مقداری وانیل و شکر مخلوط کنید و به کمک همزن برقی خوب آنها را هم بزنید تا ترکیب شوند و یک مایه با رنگ روشن حاصل شود.

پس از آن باید آب انار و روغن را اضافه کنید و مجدداً محتویات کیک را با هم مخلوط کنید.

در مرحله بعدی نوبت اضافه کردن پودر ها هست که باید آرد، پودر ژله و بکینگ پودر را با هم ترکیب کنید و به تدریج طی چند مرحله به محتویات کیک خود اضافه کنید و هم بزنید تا مایه یکدستی حاصل شود.

کیک انار

در همین مرحله باید کف قالب کیک را چرب کنید و یا کاغذ روغنی بگذارید و مایه ای که برای کیک آماده کرده‌اید را درون آن بریزید و داخل فر قرار دهید.

بهتر است دمای فر را روی 170 درجه تنظیم کرده باشید و قالب کیک را حدود 45 دقیقه داخل آن بگذارید و در مدت زمانی که کیک داخل فر میپزد باید موادی که برای تزیین روی کیک در نظر دارید را داخل یک قابلمه کوچک بریزید و با هم مخلوط کنید و آن را روی شعله گاز بگذارید و دائماً هم بزنید تا غلظت بیشتری پیدا کند.

در نهایت مقداری وانیل به آن اضافه کنید و قابلمه را از روی شعله گاز برداشته و منتظر شوید تا خنک شود.

دستور پخت کیک انار

حالا باید کیک را تست کنید تا خوب پخته شده باشد. برای این کار می توانید یک خلال دندان یا سیخ چوبی داخل کیک فرو ببرید و بعد بیرون بیاورید؛ اگر مواد کیک به آن نچسبیده بود یعنی کیک شما پخته و می‌توانید آن را از فر خارج کرده و منتظر بمانید که سرد شود.

بعد آن را از قالب در بیاورید و روی آن را با مواد دلخواه تزیین کنید و چند دانه انار هم برای تزیین روی آن بپاشید و به اندازه دلخواه برش داده و برای پذیرایی از مهمانان خود سرو کنید.

کیک شب یلدا

کیک خانگی با انار

کیک انار شب یلدا

 

حتما بخوانید : میرزا قاسمی
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه