شیرینی اسکار گردویی

شیرینی اسکار گردویی

مواد لازم برای تهیه شیرینی اسکار گردویی

هل : به مقدار لازم

شیرینی اسکار گردویی جزو شیرینی های پرطرفدار و معروف ایرانی است که برای تهیه آن نیاز به یکسری مواد اولیه دارید که به آن اشاره کرده ایم. باید دقت داشته باشید که مواد لازم برای تهیه شیرینی اسکار گردویی با نسبت های دقیقی کنار یکدیگر قرار می گیرند تا شیرینی شما هم طعم فوق العاده و هم ظاهر دلچسبی داشته باشد.

اگر تصمیم گرفتید این شیرینی را در حجم کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت بین مواد اولیه مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید تا تاثیر منفی در طعم و ظاهر شیرینی شما نداشته باشد.

این مقدار مواد اولیه شیرینی اسکار گردویی برای 8 نفر را فراهم می کند. برای تهیه این شیرینی به گردو نیاز دارید. در ادامه طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی را مشاهده خواهید کرد.

شیرینی اسکار گردویی

بهترین طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

برای تهیه این شیرینی باید در اولین مرحله یک ظرف انتخاب کرده و داخل آن پودر قند و کره را با یکدیگر ترکیب کنید و با نوک انگشتان خود 5 دقیقه آنها را ورز دهید.

سپس وانیل و زرده تخم مرغ را اضافه کنید و ورز دادن با نوک انگشتان را ادامه دهید. پس از آن باید هل و اسانس موز را به آنها اضافه کنید و مقداری هم بزنید و پس از آن آرد را به تدریج به بقیه محتویات خود اضافه کنید و به کمک دست خوب ورز دهید تا یک خمیر نرم حاصل شود.

شیرینی گردویی اسکار

حالا باید به خمیری که آماده شده استراحت بدهید. نیم ساعت کافیست تا خمیر ور بیاید و حجم پیدا کند.

سپس به اندازه گلوله های کوچکی به اندازه گردو یا فندق از خمیر آماده شده جدا کنید و داخل سفیده تخم مرغ بگذارید و بعد از چند ثانیه آنها را دربیاورید و درون ظرفی که گردوی خرد شده ریخته بودید بغلتانید تا گردو به سطح شیرینی ها بچسبد.

بعد از آن گلوله های شیرینی را درون سینی فر با فاصله قرار دهید. توجه داشته باشید که برای تهیه این شیرینی نیازی نیست که سینی را چرب کنید و بعد سینی فر را در طبقه وسطی فر قرار بدهید.

بهتر است دمای فر روی 175 درجه سانتیگراد تنظیم شده و گرم شده باشد و بعد شیرینی ها را حدود 20 دقیقه درون فر بگذارید تا کاملا بپزند.

شیرینی گردویی خانگی

بعد از گذشت 20 دقیقه می‌توانید شیرینی ها را از فر بیرون بیاورید و در همین حین که داغ هستند کمی پودر قند برای تزیین شیرینی اسکار گردویی روی آن بپاشید یا می توانید آنها را به دلخواه خود داخل پودر پسته یا بادام یا کنجد هم بغلتانید و به ظاهر شیرینی جذابی که تهیه کرده اید تنوع ببخشید.

برای آماده سازی مواد اولیه تقریبا یک ساعت زمان نیاز است و برای پختن شیرینی 20 دقیقه زمان نیاز دارید و می‌توانید آن را به عنوان دسر یا میان وعده برای پذیرایی از مهمانان خود تهیه کنید.

شیرینی گردویی

 

حتما بخوانید : خورشت قورمه سبزی
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه