املت

املت

املت

مواد لازم برای تهیه املت

املت از غذاهایی است که بسیار آسان است و تقریباً همه افراد پختن آن را بلدند اما برای اینکه غذا خوشمزه تر باشد یکسری فوت و فن هایی وجود دارد که با دانستن آن می توانید املت خوشمزه تری تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

در ادامه علاوه بر طرز تهیه املت مواد لازم برای تهیه املت را مشاهده می کنید. در صورتی که بخواهید مقدار هر کدام از این مواد را تغییر دهید باید با رعایت نسبت ها مقادیر سایر مواد اولیه را هم تغییر دهید تا طعم نهایی مطلوب باشد.

طرز تهیه املت با رب گوجه

دستور پخت املت با رب

برای تهیه املت باید در اولین مرحله یک ماهیتابه مناسب را انتخاب کنید و روی شعله گاز قرار دهید و مقداری روغن بریزید تا گرم شود.

 بعد از اینکه روغن شما داغ شد باید رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و به خوبی تفت دهید.

وقتی که رنگ رب باز شد و دیگر بوی خامی نداد باید فلفل و زردچوبه را هم به آن اضافه کنید و تفت دهید.

 سپس تخم مرغ ها را داخل ماهیتابه بریزید و کمی نمک روی آنها بپاشید و به خوبی هم بزنید و تا 5 دقیقه این کار را ادامه دهید تا حسابی تخم مرغ و رب با هم مخلوط شوند. این غذا را می ‌توانید در کنار پیاز و سبزیجات میل کنید.

دستور پخت املت با رب

دستور پخت املت با گوجه فرنگی

برای درست کردن املت می توانید هم از گوجه فرنگی و هم از رب استفاده کنید که این انتخاب کاملا سلیقه ای است و بستگی به ذائقه شما دارد که در ادامه با طرز تهیه املت با گوجه فرنگی آشنا خواهید شد.

مواد لازم برای تهیه املت با گوجه فرنگی

برای تهیه املت با گوجه فرنگی باید در اولین مرحله پیاز ها را به صورت نگینی خرد کنید و یا با استفاده از رنده ریز آن ها را رنده کنید و کمی روغن داخل ماهیتابه بریزید و پیاز را در آن تفت دهید تا سبک و طلایی رنگ شود.

 سپس باید پوست گوجه فرنگی ها را گرفته و آنها را خرد کنید و وقتی که پیازها سرخ و طلایی شدند، گوجه فرنگی ها را به آن اضافه کنید و تفت دهید و در ماهیتابه را بگذارید تا گوجه های شما به خوبی نرم و پخته شوند و آب اضافی آنها گرفته شود.

 سپس باید حرارت را کم کنید و اجازه دهید که گوجه فرنگی ها سرخ شوند.

بعد از آن در یک ظرف جدا تخم مرغ ها را بشکنید و هم بزنید و به گوجه هایی که سرخ شده اند اضافه کنید و با اضافه کردن فلفل و نمک محتویات را هم بزنید و سپس کمی شعله گاز را بیشتر کنید که املت کاملاً بپزد و جا بیفتد.

این غذا هم می‌ تواند به عنوان وعده صبحانه و هم وعده های اصلی غذایی باشد که پختن آن حدود 10 دقیقه زمان می خواهد و مواد اولیه که اشاره کردیم برای 3 نفر تدارک دیده شده است که شما می توانید با تغییر مقادیر و با رعایت نسبت ها برای هر تعداد که بخواهید آن را تهیه کنید.

املت با گوجه و رب

 

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه