ژله بریلو

ژله بریلو

ژله بریلو

مواد لازم برای تهیه ژله بریلو

برای تزیین کیک ها و شیرینی ها از لوازم و محصولات مختلفی استفاده می شود که یکی از محبوب‌ترین آن ها ژله بریلو می باشد که در واقع یک مایع براق ژله ای است که برای تهیه انواع مختلف شیرینی ها و کیک ها و دسرها از آن استفاده می شود و اکثراً برای روکش شیرینی یا کیک از این ژله استفاده می‌کنند.

ژله بریلو طعم و رنگ های بسیار متنوعی دارد و شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آن ها را برای تزیین کیک یا دسر خود انتخاب کنید.

طعم های مختلفی از ژله بریلو در بازار موجود است که از جمله آن ها می‌توان به طعم پرتقال، سیب، آلبالو، توت فرنگی و یا ترکیب طعم های مختلف اشاره کرد و یک کیک یا دسر زیبا را با استفاده از آن تهیه کرد.

با توجه به اینکه ژله بریلو بسیار چسبند است و روی سر و کناره های کیک نمی‌ریزد یکی از بهترین گزینه ها برای تزیین کیک و شیرینی می باشد. گاهی اوقات حتی برای اینکه کیک و شیرینی برای چند مدت تازه بماند از ژله بریلو بر روی آن استفاده می‌کنند.

لرای خریدن بریلو می توانید به قنادی ها و غیره مراجعه کنید یا اینکه خودتان آن را تهیه کنید. در ادامه با مواد لازم برای تهیه ی ژله بریلو آشنا خواهید شد و سپس طرز تهیه ژله بریلو را به شما آموزش می دهیم.

ژله بریلو

بهترین طرز تهیه ژله بریلو

در اولین مرحله برای تهیه این ژله باید نشاسته ذرت را با مقداری آب ( 3 قاشق) مخلوط نموده و در گوشه ای بگذارید.

سپس بقیه آب را با شکر و آبلیمو داخل قابلمه بریزید و روی حرارت گاز قرار دهید.

اکنون باید نشاسته ذرتی که آماده کرده بودید را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید و هم بزنید تا به قوام ژله برسد و سفت شود.

اکنون ژله بریلو آماده شده و می توانید آن را از روی گاز بردارید.

برای تهیه ژله بریلو رنگی می توانید ان را رنگی کرده و برای روکش کیک استفاده نمایید.

برای استفاده از بریلو به عنوان تزیین باید بعد از اینکه کیک را خامه کشی کردید، حدود 8 ساعت درون یخچال بگذارید و بعد از این روکش استفاده کنید.

اگر زیاد آبلیمو بریزید رنگ بریلو کار خواهد شد، پس در تعیین اندازه دقیق آن دقت کنید.

کیک خانگی با روکش ژله بریلو

تهیه بریلو با ژلاتین

برای تهیه این ژله کاربردی می توانید از پودر ژلاتین یا ژلاتین استفاده کنید. در ادامه مواد لازم برای تهیه ژله بریلو را برایتان معرفی خواهیم کرد و سپس طرز تهیه ژله بریلو را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم برای تهیه ژله بریلو با ژلاتین

  • آب :  2 قاشق غذاخوری
  • پودر ژلاتین :  2 قاشق غذاخوری
  • سیروپ یا شربت ذرت :  2 پیمانه
  • اسانس مایع :  به مقدار لازم

طرز تهیه ژله بریلو

در اولین مرحله برای تهیه این ژله باید پودر ژلاتین را داخل آب بریزید و منتظر بمانید تا روی آب باز شود و بعد آن را داخل مایکرویو قرار دهید تا خوب حل شود.

سپس شربت ذرت یا سیروپ را روی شعله گاز قرار دهید و بعد از اینکه گرم شد مخلوط آب و ژلاتینی که آماده شده را به آن اضافه نمایید.

سپس مواد را از روی گاز بردارید و اگر اسانس یا رنگی می‌خواهید به آن اضافه کنید .

ژله بریلو با ژلاتین

تهیه بریلو با پودر آگارآگار

با کمک این پودر می توانید یک ژله بریلو گیاهی تهیه کنید. در ادامه مواد لازم برای تهیه ژله بریلو را برایتان معرفی خواهیم کرد و سپس طرز تهیه ژله بریلو با پودر آگارآگار را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم برای تهیه ژله بریلو با پودر آگارآگار

طرز تهیه ژله بریلو با پودر آگارآگار

در اولین مرحله باید آب و 2/3 شکر را داخل ظرفی با هم مخلوط کنید و سپس روی شعله گاز قرار دهید و بقیه شکر را نیز با پودر آگارآگار مخلوط نمایید.

وقتی مایع روی گاز جوشید، مخلوط پودر آگارآگار و شکر را با کمی جوهر لیمو به آب اضافه کنید تا با هم بجوشند و هنگامی که سرد شد، می توانید اسانس خوراکی یا رنگ دلخواه را به آن اضافه کنید.

ژله بریلو با پودر آگارآگار

نکات مهم در مورد ژله بریلو

توجه داشته باشید که ژله بریلو را تا 2 ماه هم می توانید درون یخچال نگهداری نمایید.

اگر ژله بریلو را با ژلاتین یا پودر آگارآگار تهیه کنید، وقتی داخل یخچال می گذارید سفت می شود، ولی اگر با نشاسته ذرت تهیه شود تا مدت ها خیس و براق می ماند و جلوه خود را به همان شفافی نگه میدارد‌.

به جای پودر ژلاتین از ورقه ژلاتین هم می توانید استفاده کنید که در این صورت باید چند دقیقه آن را داخل آب قرار دهید تا خیس بخورد و بعد حل کنید.

با افزودن شکلات با مواد اولیه می توانید بریلو شکلاتی هم داشته باشید و یک روکش براق شکلاتی روی کیک خود بکشید و از خوردن آن لذت ببرید.

بریلو

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه