سوپ بذرک

سوپ بذرک

سوپ بذرک

مواد لازم برای تهیه سوپ بذرک

یکی از غذاهای محلی و سنتی آذربایجان سوپ بذرک می باشد طرز تهیه آن بسیار ساده است و می توانید با استفاده از مواد اولیه بسیار ساده و در دسترس این غذای محلی آذربایجان را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

سوپ بذرک را می توانید به عنوان پیش غذا سرو کنید و اگر به دنبال کاهش وزن و یا رژیم غذایی کم کالری هستید می توانید در وعده های غذایی اصلی از سوپ بذرک استفاده کنید.

سوپ بذرک

در این مطلب تصمیم داریم مواد لازم برای تهیه سوپ بذرک آذربایجانی را به شما معرفی کنیم و پس از آن طرز تهیه سوپ بذرک را به شما آموزش خواهیم داد.

توجه داشته باشید که مقدار مواد اولیه با نسبت‌های مشخصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا غذای خوش طعم تر و لذیذتری داشته باشید.

سوپ محلی بذرک

این میزان مواد اولیه سوپ بذرک برای 4 نفر را فراهم می‌کند و اگر بخواهید این غذا را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید.

برای آماده سازی مواد اولیه تقریباً 15 دقیقه و برای پختن و جا افتادن سوپ بذرک آذربایجانی 30 دقیقه زمان احتیاج دارید و می توانید همان طور که گفته شد آن را به عنوان میان وعده یا پیش غذا و یا حتی وعده غذایی اصلی نوش جان کنید. در ادامه طرز تهیه سوپ بذرک را به شما آموزش می دهیم.

سوپ ترکی

طرز تهیه سوپ بذرک

برای طبخ سوپ بذرک آذربایجانی باید در اولین مرحله تخم های بذرک را درون آسیاب کن بریزید تا کاملا پودر شود و بعد با مقداری آرد گندم آن را مخلوط کنید.

سپس یک قابلمه روی شعله ملایم گاز بگذارید و ترکیب آرد گندم و پودر بذرک را درون آن تفت دهید. هنگامی که بوی خامی گرفته شد یک لیتر آب داخل آن بریزید تا بجوشد.

سوپ بذرک ترکی

هنگامی که آب جوش آمد شعله را کمتر کنید و منتظر بمانید که سوپ جا بیفتد.

وقتی آماده شد می توانید درون ظرف های دلخواه آن را سرو کرده و کمی روغن یا کره روی آن بریزید. در صورت تمایل می‌توانید از شیره انگور هم برای داخل سوپ استفاده کنید.

دستور پخت سوپ بذرک

سوپ سنتی آذربایجان

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه