کیک ماست

کیک ماست

مواد لازم برای تهیه کیک ماست

شکر : یک پنجم لیوان

کیک ماست جزو کیک های معروف در سطح جهانی است که طعم خوشمزه و بافت نرمی دارد و معمولاً این کیک را برای میان وعده و یا به عنوان عصرانه تهیه می‌کنند.

کیک‌ ماست بافت پنبه ای مانند دارد و گزینه بسیار خوبی برای پذیرایی از مهمانانتان می باشد. برای اینکه بتوانید این کیک را خوشمزه تر تهیه کنید ابتدا باید مواد لازم برای تهیه کیک ماست را بشناسید و سپس طرز تهیه کیک ماست را به شما آموزش خواهیم داد.

کیک ماست

دقت داشته باشید که مواد اولیه با نسبت‌های دقیقی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا کیک شما بافت مناسب و کیک شما طعم بهتری داشته باشد.

در صورتی که بخواهید این کیک را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید می توانید با در نظر گرفتن نسبت های دقیقی که بین مواد اولیه قرار داده شده مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید تا کیک بهتری داشته باشید. در ادامه طرز تهیه کیک ماست را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد.

کیک ماست خانگی

بهترین طرز تهیه کیک ماست

در اولین مرحله برای تهیه کیک ماست که می تواند یک کیک مجلسی برای مناسبت‌های شما باشد باید تخم مرغ را از یخچال در بیاورید تا یک مدت زمانی در دمای محیط بماند و با محیط هم دما شود و بعد آنها را به همراه شکر و کمی وانیل درون یک کاسه بریزید و با همزن هم بزنید تا رنگ کرمی پیدا کند و مایه کشداری حاصل شود.

در همین مرحله باید روغن مایع و ماست را هم به تدریج به کاسه خود اضافه کنید و به کمک هم زن آن را مخلوط کنید تا همه مواد با یکدیگر یکدست شوند.

سپس باید آب لیموترش را اضافه کنید که البته اضافه کردن آب لیموترش به ذائقه شما بستگی دارد اما طعم جالبی به کیک می دهد.

کیک اسفنجی با ماست

بعد مواد را باید در حدی مخلوط کنید که آب لیموترش و بقیه ترکیب شود و پس از آن باید آرد و بکینگ پودر را با یکدیگر ترکیب کرده و سه مرتبه الک کنید که کاملا نرم و یکدست شوند و به تدریج آنها را به مواد اضافه کرده و با کمک یک لیسک به شکل دورانی در یک جهت مخلوط کنید تا مایه کیک شما به صورت یک دست حاصل شود.

حالا باید فر را روی دمای 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا فضای داخلی آن گرم و آماده باشد و بعد قالب دلخواه خود را به کمک روغن جدا کننده کیک و یا به کمک کاغذ روغنی بپوشانید و مایعی که برای کیک تهیه کرده اید را درون قالب بریزید و بعد آن را روی سطح صافی بکوبید تا حباب های درون کیک گرفته شود و بعد قالب فر را در طبقه وسط فر بگذارید که کاملا گرم شده باشد.

کیک ماست و لیمو

برای پختن کامل این کیک تقریباً 40 دقیقه تا 60 دقیقه زمان نیاز است چون ممکن است در فرهای مختلف دما متفاوت باشد و مدت زمان پخت یکسانی نداشته باشند.

برای تست اینکه کیک پخته یا نه می توانید یک خلال دندان در مرکز کیک فرو کنید و آن را بیرون بیاورید؛ اگر محتویات کیک به آن نچسبیده بود در واقع کیک شما آماده شده و بعد از اینکه کمی خنک شد می توانید آن را از قالب در بیاورید و برش بزنید و در ظرف های دلخواه سرو کنید و یا کیک را به دلخواه خود تزیین کنید.

تزیین کیک ماست

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه