کیک موز خانگی

کیک موز خانگی

مواد لازم برای تهیه کیک موز خانگی

نمک : به مقدار لازم

یکی از خوش طعم ترین کیک های خانگی که می توانید با استفاده از مواد اولیه بسیار ساده و در دسترس تهیه کنید کیک موز است که در این مطلب مواد لازم برای تهیه کیک موز خانگی را مشاهده کردید که با نسبت های دقیقی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا یک کیک خوشمزه و خوش فرم داشته باشید.

کیک موز خانگی

برای اینکه کیک موز را تهیه کنید علاوه بر آماده سازی مواد اولیه برای تهیه کیک موز خانگی، باید طرز تهیه کیک موز خانگی را آموزش ببینید تا با مطالعه آن و انجام مرحله به مرحله نکاتی که گفته می‌شود بتوانید کیک موز خانگی تهیه کنید.

اگر تصمیم گرفتید کیک را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت هایی که بین مواد اولیه قرار داده شده، مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید تا کیک طعم مناسب و ظاهر مطلوبی داشته باشد.

کیک موز

در ادامه طرز تهیه کیک موز خانگی را مشاهده خواهید کرد. این میزان مواد اولیه کیک موز خانگی برای 4 نفر را فراهم می‌کند که برای آماده سازی مواد اولیه 30 دقیقه زمان نیاز دارید و برای پختن کیک تقریباً 20 دقیقه زمان نیاز است و می توانید این کیک را هم به عنوان میان وعده و هم دسر مصرف کنید.

بهترین طرز تهیه کیک موز خانگی

برای اینکه در خانه کیک تهیه کنید بهتر است اول از هر کاری همه موادی که برای تهیه کیک نیاز است را از چند ساعت قبل از یخچال بیرون بگذارید تا با دمای محیط هم دما شوند.

پس بهتر است کره هم از یخچال بیرون گذاشته شود تا هم دما با محیط شود. سپس نمک، آرد، دارچین، جوش شیرین و بکینگ پودر را با یکدیگر ترکیب کرده و الک کنید تا کاملا نرم و یکدست شود.

دستور پخت کیک موز خانگی

سپس داخل ظرف دیگری کره را با 140 گرم شکر مخلوط کنید و با کمک هم زن برقی کاملاً ترکیب کنید تا مایع کرمی رنگی به دست بیاید.

در مرحله بعدی باید دو تخم مرغ را بشکنید و داخل یک ظرفی آنها را هم بزنید تا یک دست شود و بعد مخلوط آردی که با یکدیگر ترکیب و الک کرده بودید را طی چند مرحله به تخم مرغ های زده شده اضافه کنید تا کاملاً یکنواخت شوند.

در نهایت دو موز را کاملاً له کنید و با کمی خامه به خمیر خود اضافه کنید و در حدی که محتویات فقط با هم مخلوط شوند آنها را آرام هم بزنید.

تزیین کیک موز

اکنون که مایه کیک موز شما آماده شده بهتر است قالبی که برای کیک در نظر گرفته اید را چرب کنید یا از کاغذ روغنی استفاده کنید و خمیر را داخل آن بریزید و قالب کیک را حدود 20 دقیقه درون فر با دمای 170 درجه سانتیگراد قرار دهید.

البته بهتر است از قبل فر را روشن کرده باشید تا فضای داخلی آن گرم و آماده باشد.

پیشنهاد می کنیم در طول این 20 دقیقه در فر را باز نکنید تا کاملاً حجم بگیرد و پف کند.

هنگامی که کیک پخت آن را از فر بیرون بیاورید. وقتی که خنک شد آن را از قالب در بیاورید و برای تزیین کمی پودر نارگیل روی آن بپاشید و بعد آنها را به اندازه های دلخواه برش داده و نوش جان کنید.

البته برای تزیین کیک موز می‌توانید از یک لایه خامه روی کیک استفاده کنید و کمی پودر نارگیل یا موز روی آن بچینید.

کیک موز و شکلات

طرز تهیه کیک موز و گردو

در صورتی که تمایل داشته باشید کیک موز و گردو خانگی تهیه کنید، یا می توانید گردو را خرد کرده و در لایه های میانی با خامه و سایز مواد کیک بریزید، یا می توانید آن را را در مایه کیک بریزید و هم بزنید تا بصورت منظم در تمام کیک باشد و در هر برش مقداری گردو و موز وجود داشته باشد. همچنین ازموز و  پودر گردو برای تزیین هم می توانید استفاده کنید.

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه