شیرینی ساق عروس

شیرینی ساق عروس

شیرینی ساق عروس

مواد لازم برای تهیه شیرینی ساق عروس

یکی از شیرینی های خوش طعم و جذابی که در بین شیرینی های ایرانی ها قرار دارد شیرینی ساق عروس است که خوشبختانه برای تهیه آن نیاز به فر ندارید و همین قضیه باعث جذابیت بیشتر آن برای خانم های خانه دار شده است.

در این مطلب مواد لازم برای تهیه شیرینی ساق عروس را به شما معرفی می‌کنیم که با نسبت‌های مشخصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا شیرینی خوش طعم و با کیفیتی را آماده کنید.

شیرینی ساق عروس بدون فر

اگر ترجیح دادید شیرینی را برای حجم بیشتر یا کمتر تهیه کنید بهتر است با رعایت نسبت های دقیق بین مواد اولیه، مقدار آنها را تغییر دهید.

این مقدار مواد اولیه شیرینی ساق عروس برای 4 نفر را فراهم می کند. همچنین مواد لازم برای داخل شیرینی ساق عروس را هم به شما معرفی کرده ایم. پس از آن طرز تهیه شیرینی ساق عروس را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید آن را به راحتی در خانه تهیه کنید و برای مناسبت‌های مختلف تدارک ببینید.

شیرینی ساق عروس

بهترین طرز تهیه شیرینی ساق عروس

در اولین مرحله برای تهیه شیرینی ساق عروس بهتر است تخم مرغ را شکسته و سفیده و زرده را از یکدیگر جدا نمایید و بعد زرده را با مقداری وانیل، شیر، روغن و بیکینگ پودر مخلوط کرده و با کمک همزن برقی هم بزنید.

پس از آن باید آرد را الک کنید تا کاملاً نرم شود و به تدریج به مواد اضافه کنید و با کمک قاشق هم بزنید تا یک خمیر نرم حاصل شود و بعد خمیری که به دست آمده را با دست ورز بدهید و 30 دقیقه به آن استراحت بدهید تا خمیر حجم پیدا کند و در اصطلاح شیرینی پز ها ور بیاید.

شیرینی ساق عروس

بعد از اینکه 30 دقیقه گذشت کمی از خمیر را بردارید و به صورت نازک آن را پهن کنید و بعد خمیر را دور یک نی چوبی پیچیده و با سفیده تخم‌مرغ لبه های خمیر را به یکدیگر بچسبانید و بعد آن را به تکه های 2 سانتیمتر برش داده و درون روغن سرخ کنید.

پس از آن موادی که برای بین شیرینی به آن اشاره شد را با یکدیگر مخلوط کنید و وقتی که خمیر سرخ شد داخل آن نی بگذارید و جای جایگاه نی را از موادی که با هم مخلوط کرده بودید پر کنید.

سپس یک سمت نان شیرینی ها را به شربت آغشته کرده و داخل کنجد یا پودر پسته فرو ببرید تا تزیین شود و بعد آن را در ظرف دلخواه سرو کنید.

دستور پخت شیرینی ساق عروس

 

حتما بخوانید : تباهگ بلوچستان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه