کتلت قارچ

کتلت قارچ

کتلت قارچ

مواد لازم برای تهیه کتلت قارچ

بسیاری از افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند برای انتخاب غذا و ایجاد تنوع در برنامه غذایی با مشکل مواجه هستند. به طور مثال افراد گیاهخوار یا افرادی که نباید گوشت مصرف کنند، به دنبال یافتن جایگزین مناسب برای گوشت قرمز در غذاهای خود هستند و یا مایلند طرز تهیه غذاهای بدون گوشت قرمز را آموزش ببینند.

کتلت قارچ جزو غذاهای لذیذ و خوشمزه ای است که می‌توان از آن نام برد و برای افرادی که نام برده شده بسیار مفید است زیرا در این غذا قارچ جایگزین گوشت قرمز شده است.

کتلت قارچ

در این مطلب تصمیم داریم مواد لازم برای تهیه کتلت قارچ را معرفی کنیم و سپس طرز تهیه کتلت قارچ را به شما آموزش خواهیم داد.

نسبت های دقیقی بین مواد  اولیه در نظر گرفته شده است تا طعم نهایی غذا خوشمزه و دلچسب باشد. این میزان مواد  اولیه کتلت قارچ برای 4 نفر را فراهم می کند و اگر بخواهید این غذا را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با توجه به نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.

دستور پخت کتلت قارچ

بهترین طرز تهیه کتلت قارچ

ابتدا باید قارچ ها را خوب بشویید و خشک کنید و بعد چرخ کنید و سپس با خمیر نان باگت و سبزیجات معطر ترکیب کرده و خوب مخلوط نمایید.

بعد از آن تخم مرغ ها را هم شکسته و به قارچ اضافه کنید و مخلوط کنید.

اگر هنوز مایه کتلت قارچ شل بود مقدار کمی آرد هم داخل آن بریزید.

کتلت قارچ و سبزیجات

سپس نمک و فلفل و 2 حبه سیر له یا رنده شده را هم به محتویات کتلت قارچ اضافه کرده و هم بزنید که خوب مخلوط شوند.

اکنون یک تابه را روی شعله ملایم گاز بگذارید و داخل آن روغن بریزید که گرم شود.

وقتی روغن گرم شد مقداری از مواد کتلت، به اندازه یک گردو، را برداشته و کف دست فرم بدهید و داخل روغن بیاندازید تا یک سمت آن سرخ شود و بعد آن را برگردانید تا سمت دیگر هم سرخ شود و همه کتلت ها را به همین ترتیب تهیه نمایید.

کتلت با قارچ

اکنون کتلت قارچ شما آماده شده و می توانید با نان دلخواه و دورچین مورد علاقه خود (سالاد، ترشی و…) نوش جان کنید.

کتلت قارچ در دسته غذاهای رژیمی قرار می گیرد و هم به عنوان پیش غذا و هم وعده غذایی اصلی نهار یا شام می توانید آن را تدارک ببینید.

کتلت قارچ رژیمی

کتلت قارچ

غذای رژیمی

 

حتما بخوانید : خورشت ناز خاتون
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه