خوراک قارچ

خوراک قارچ

خوراک قارچ

مواد لازم برای تهیه خوراک قارچ

برنامه ریزی اصولی و درست برای برنامه غذایی کار بسیار مهمی است زیرا سلامت ما در گرو مواد غذایی است که در طول روز و در وعده های مختلف غذایی مصرف می کنیم. استفاده مداوم از برنج در وعده های غذایی کار درستی نیست چون علاوه بر اضافه وزن، باعث می شود که برخی مواد مورد نیاز به بدن نرسند‌. پس بهتر است علاوه بر برنج، غذاهای نونی هم در برنامه غذایی خود بگنجانید.

بنابراین باید دستور پخت غذاهای نونی را بدانید تا بتوانید آن ها را تهیه کرده و در لیست غذاهای خود قرار دهید.

خوراک قارچ و اسفناج

یکی از غذاهای لذیذی که می توانید در کنار انواع نان بر سر سفره غذای خود ببرید خوراک قارچ است که در این مطلب ابتدا مواد لازم برای تهیه خوراک قارچ را مشاهده خواهید کرد و سپس طرز تهیه خوراک قارچ را به شما آموزش خواهیم داد.

مقدار مواد اولیه با نسبت مشخصی به کار رفته است و اگر بخواهید برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر آن را تهیه کنید باید با رعایت نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید تا طعم نهایی غذا مطلوب شما باشد.

خوراک قارچ

بهترین طرز تهیه خوراک قارچ

در اولین مرحله برای تهیه خوراک قارچ باید پیازها را به صورت نگینی خورد کرده و داخل تابه حاوی روغن بریزید و روی شعله گاز بگذارید و تفت دهید تا پیازها سبک و طلایی رنگ شوند.

بعد از آن باید قارچ ها را خوب شسته و خورد کنید و داخل تابه ای که پیاز را تفت می دهید بریزید و قارچ ها را هم تفت بدهید‌.

خوراک مرغ و قارچ

حالا نوبت اضافه کردن سیر رنده شده به قارچ و پیازهای تفت داده شده است و باید مقداری نمک و فلفل و آویشن هم به محتویات تابه اضافه کنید و همه را با هم مخلوط نمایید.

سپس رب گوجه فرنگی را هم به مواد تهیه شده اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی ندهد .

پس از آن باید گوجه ها را هم خورد کرده و به بقیه محتویات تفت داده شده اضافه کنید و شعله گاز را ملایم نگه دارید تا 10 دقیقه با هم بپزند و آماده شوند.

اگر علاقمند به خوراک های بخارپز هستید می توانید بعد از اضافه کردن گوجه فرنگی ها در ظرف را بگذارید تا محتویات خوراک شما نرم تر شوند و بخار داخل ظرف جمع شود.

چنانچه خوردن غذاهای سرخ کردنی برای شما ممنوع است یا میلی به خوردن آن ندارید می توانید مقدار خیلی کمی روغن برای تهیه این غذا استفاده کنید، اما بدون روغن نمی توان آن را تهیه کرد چون برای لذیذ تر شدن قارچ باید کمی سرخ شود.‌

خوراک قارچ و ورغ مجلسی

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه