لبوی خانگی

لبوی خانگی

لبوی خانگی

مواد لازم برای تهیه لبوی خانگی

شکر 5 قاشق غذاخوری

لبو یکی از مواد غذایی پرخاصیت و خوش طعمی است که غالبا در فصل پاییز می توانید آن را تهیه کنید و معمولاً برای خرید آنها به گاری های لبو فروشی که در سطح شهرها قرار دارند مراجعه می کنید. ولی اگر تمایل داشته باشید که لبو را خودتان در خانه تهیه کنید تا خیالتان از بابت سلامت آن راحت باشد می توانید با مطالعه طرز تهیه لبوی خانگی آن را در خانه تهیه کنید و در فصل سرد پاییز و زمستان نوش جان کنید.

دستور پخت لبوی خانگی

برای آماده‌سازی لبو تقریباً 30 دقیقه زمان نیاز دارید و بیش از یک ساعت و نیم هم برای پختن لبو و نرم شدن آن به زمان احتیاج هست.

در این مطلب مواد لازم برای تهیه لبو خانگی را مشاهده می کنید و پس از آن طرز تهیه لبو خانگی را به شما آموزش می دهیم.

اگر دقت کنید نسبت های مشخصی بین لبو و شکر تعیین شده که اگر خواستید حجم بیشتری از لبو تهیه کنید باید شکر را با همان نسبت تغییر دهید تا طعم آن خوشمزه و بهتر باشد.

لبوی خانگی

بهترین طرز تهیه لبوی خانگی

در اولین مرحله برای تهیه لبوی خانگی باید لبوها را کاملا بشویید بدون آن که پوست آنها را بگیرید و یک قابلمه بزرگ انتخاب کرده و 5 لیوان آب درون آن بریزید و لبو هایی که شسته اید با پوست داخل قابلمه بگذارید و روی شعله گاز قرار دهید.

تقریباً 3 ساعت برای پختن لبوها زمان نیاز است و در این مدت لبوها می پزند و آب آنها کمتر می شود.

طرز پخت لبو

سپس می‌توانید لبوها را از قابلمه در بیاورید و پوست آنها را بکنید و به صورت حلقه ای در بیاورید و بعد شکر را با آب باقیمانده داخل قابلمه مخلوط کنید و حلقه‌های لبو را داخل آن بریزید و مجدداً روی شعله گاز قرار دهید تا آب لبو غلیظ تر شود و شکل شیره ای به خود بگیرد.

لبو

تقریبا یک ساعت هم برای غلیظ شدن آب آن زمان بگذارید و منتظر بمانید که به شکل یک شیره غلیظ در ته ظرف آب باقی بماند. این کار باعث می‌شود که لبوهای شما طعم بسیار فوق‌العاده ای داشته باشد و بعد می توانید آن را داخل بشقاب سرو کرده و نوش جان کنید.

لبوی خوشمزه خانگی

 

حتما بخوانید : تباهگ بلوچستان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه