ترشی لوبیا سبز

ترشی لوبیا سبز

ترشی لوبیا سبز

مواد لازم برای تهیه ترشی لوبیا سبز

نمک 2 قاشق غذاخوری

یکی از مواد غذایی که به راحتی می توانید با استفاده از آن انواع مختلف پلو و خورش را تهیه کنید و علاوه بر آن می توانید در تهیه ترشی هم از آن استفاده کنید لوبیا سبز است.

برای تهیه ترشی لوبیا سبز مواد اولیه بسیار ساده و مختصری نیاز است و می‌توانید با استفاده از آب‌های ترشی خوشمزه خانگی تهیه کنید و در کنار انواع غذاها نوش جان کنید

یکی از راحت‌ترین ترشی هایی که می توانید تهیه کنید ترشی لوبیا سبز است که بسیار ساده و سریع تهیه می‌شود و طعم فوق‌العاده‌ای دارد.

ترشی لوبیا سبز

در این مطلب تصمیم داریم مواد لازم برای تهیه ترشی لوبیا سبز را به شما معرفی کنیم و پس از آن طرز تهیه ترشی لوبیا سبز را به شما آموزش می دهیم.

مواد اولیه با نسبت های دقیقی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا ترشی خوش طعم و مناسبی به اندازه یک ظرف شیشه‌ای بزرگ به شما بدهند.

ترشی لوبیا سبز

اگر خواستید ترشی را در حجم کمتر یا بیشتر تهیه کنید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه مقدار آنها را افزایش یا کاهش دهید.

توجه داشته باشید که منظور از سبزی، مجموعه نعنا، شوید و ترخون تازه می باشد و هر کدام در دسترس بود را می توانید استفاده کنید.

ترشی لوبیا سبز خانگی

بهترین طرز تهیه ترشی لوبیا سبز

در اولین مرحله برای تهیه ترشی لوبیا سبز باید نعنا، شوید و ترخون را پاک کنید و بعد از اینکه آنها را شستید داخل آبکش یا روی پارچه بگذارید تا کاملا خشک شود.

بعد سر و ته لوبیاها را بگیرید و یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و داخل آن آب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا بجوشد.

سپس نصف استکان سرکه و 2 قاشق نمک داخل آب در حال جوش بریزید و لوبیا ها را به آن اضافه کنید تا کمی نرم و پخته شود؛ اما باید مراقب باشید لوبیاها له نشوند.

ترشی با لوبیا سبز

هنگامی که لوبیاها نرم شدند آنها را آبکش کنید و منتظر بمانید تا آب اضافی خارج شود و لوبیا را داخل یک شیشه تمیز ریخته و بین آنها مقداری سیر، سبزی و فلفل سبز بگذارید. در آخرین مرحله سرکه را داخل شیشه بریزید تا جایی که روی مواد ترشی را کاملاً بگیرد و در شیشه را محکم ببندید و یک هفته در جای خنک و خشک بگذارید که ترشی شما برسد. سپس می توانید ترشی را نوش جان کنید.

ترشی خانگی با لوبیا سبز

دقت داشته باشید که ظرف شیشه ترشی که قرار است ترشی را داخل آن بریزید باید کاملا خشک باشد.

برای آماده سازی مواد اولیه 30 دقیقه زمان نیاز دارید و برای جا افتادن ترشی تقریباً یک هفته زمان نیاز است و این میزان ترشی به اندازه یک شیشه بزرگ یا برای 6 نفر می باشد.

ترشی در منزل

 

حتما بخوانید : خورشت مرغ و آلو
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه