تورندو

تورندو

تورندو

مواد لازم برای تهیه تورندو

در بین غذاهای محبوب و لذیذ فرانسوی، تورندو جزو یکی از لذیذترین هاست که می توانید حتی بدون سفر به این کشور، در خانه خود و با وسایلی که گفته می شود آن را تهیه کنید و یک تجربه بی نظیر را برای خود و خانواده رقم بزنید و از خوردن آن لذت ببرید.

این غذای فرانسوی با ترخون و سس گشنیز تهیه می شود. در این مطلب قصد داریم شما را با مواد لازم برای تهیه تورندو آشنا کنیم و سپس طرز تهیه تورندو را به شما آموزش خواهیم داد.

توجه داشته باشید که این مواد اولیه با نسبت های مشخصی به کار رفته اند و اگر بخواهید آن را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با توجه به نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید تا همان طعم دلخواه شما به دست بیاید.

استیک تورندو

بهترین طرز تهیه تورندو

در اولین مرحله برای تهیه این غذا باید گوشت را به شکل یک دایره ببرید و کمی آن را بکوبید که نازک تر شود و مقداری نمک و فلفل روی آن بپاشید و داخل یک تابه مقداری روغن ریخته و روی حرارت بگذارید و وقتی گرم شد گوشت را داخل آن سرخ کنید.

تورنادو فرانسوی

در مدت زمانی که گوشت می پزد و سرخ می شود به سراغ تهیه سس بروید. برای این کار باید نمک، سرکه و سس گوجه فرنگی و مقداری آب را داخل یک قابلمه بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب آن بخار شود.

اکنون گوشت هایی که سرخ شده را داخل ظرفی که مد نظر دارید روی هم قرار بدهید و بین هر لایه از سسی که تهیه کرده اید بریزید و آن را با سس قارچ میل نمایید.

تورنادو

به منظور تهیه سس قارچ باید 2 زرده تخم مرغ را با مقداری آب مخلوط نموده و هم بزنید و کمی هم نمک به آن اضافه کنید و با حرارت غیر مستقیم آن را گرم کنید.

سپس کره آب شده را نیز به تخم مرغ ها اضافه کرده و هم بزنید تا به غلظتی که لازم است برسد.

در همین زمان ترخون و گشنیز و سیر و پیاز و قارچ های خورد شده را هم اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند.

مقدار مواد اولیه ای که اشاره کردیم برای 3 نفر مناسب است و می توانید این غذا را برای وعده غذایی اصلی شام یا نهار تدارک ببینید.

دستور پخت تورندو

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه