ماسووا

ماسووا

مواد لازم برای تهیه ماسووا

نمک : به مقدار لازم

ماسووا جزو غذاهای سنتی و محلی خوزستان است که در واقع یک نوع آش می باشد که از محبوب ترین غذاهای محلی جنوبی است که برای آماده‌سازی آن 30 دقیقه زمان و برای پختن و جا افتادن آن 3 ساعت زمان احتیاج است و می‌توانید این غذای محلی جنوبی را به عنوان شام یا ناهار یا پیش غذا میل کنید.

آش ماسووا

همچنین در ماه مبارک رمضان می تواند وعده سحری و افطاری شما را تشکیل بدهد. این مقدار مواد اولیه که مشاهده نمودید ماسووا برای 10 نفر را فراهم می‌کند و اگر بخواهید این غذای محلی را برای افراد کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت هایی که بین مواد اولیه قرار داده شده مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید تا غذای محلی شما با کیفیت باشد.

در ادامه طرز تهیه ماسووا را به شما آموزش می دهیم.

ماسووا

بهترین طرز تهیه ماسووا

در اولین مرحله برای تهیه این غذای محلی جنوبی باید حداقل چند ساعت قبل نخود را داخل آب بخیسانید و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ نخود گرفته شود و بهتر بپزد.

سپس آنها را با 2 پیاز بزرگ و مقداری گوشت درون یک قابلمه مناسب بگذارید و روی شعله گاز قرار دهید تا با هم بپزند.

ماسووا ایلام

در یک ساعت آخر پختن محتویات داخل قابلمه، برنج را به آنها اضافه کنید تا کنار بقیه مواد خوب پخته شود. هنگامی که محتویات ظرف شما به خوبی پختند، آن ها را از روی شعله گاز بردارید و کامل خوب بکوبید تا له شود.

پس از آن نمک و سبزیجات خرد شده را به محتویات کوبیده شده خود اضافه کنید و هم بزنید و سپس کمی ماست داخل آنها بریزید و مخلوط کنید و مجدداً روی شعله گاز قرار دهید تا به آرامی بپزد و جا بیفتد.

موقع پختن غذا سیر خامی که خرد شده را با مقداری پیاز داغ به محتویات داخل قابلمه اضافه کنید تا به آنها طعم بهتری بدهد و صبر کنید که غذا کامل جا بیفتد.

حالا غذایی که آماده شده را می‌توانید در ظرف دلخواه سرو کنید و در کنار نان دلخواه خود‌ نوش جان کنید.

غذای محلی جنوبی

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه