ترشی لبو

ترشی لبو

مواد لازم برای تهیه ترشی لبو

نمک : به مقدار لازم

یکی از خوش طعم ترین و لذیذترین ترشی هایی که می توانید در کنار انواع غذاها میل کنید ترشی‌لبو است که به راحتی می توانید آن را در خانه تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

این ترشی معمولاً در فصل زمستان تهیه می‌شود و جزو ترشی های بسیار پرطرفدار است که برای تهیه آن ابتدا باید مواد لازم برای تهیه ترشی لبو را بشناسید و سپس طرز تهیه ترشی لبو را به شما آموزش خواهیم داد.

ترشی لبو

مواد اولیه برای تهیه ترشی لبو با نسبت‌های مشخصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا طعم و کیفیت ترشی شما مناسب و مطلوب باشد.

در صورتی که خواستید این ترشی را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر؛ در واقع برای حجم کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه، مقدار آنها را افزایش یا کاهش دهید.

این مقدار مواد اولیه ترشی لبو برای 8 نفر را فراهم می کند که برای آماده سازی مواد اولیه 30 دقیقه زمان نیاز است و برای پختن مواد آن دو ساعت زمان احتیاج دارید.

ترشی لبو خانگی

بهترین طرز تهیه ترشی لبو

در اولین مرحله برای تهیه ترشی لبو، لبوها را خوب شسته و با کمی آب روی حرارت بگذارید تا به مدت 2 ساعت بپزد.

بعد آن لبوها را به مدلی که می خواهید خرد کنید‌. شما می توانید هم به صورت حلقه ای و هم به صورت نگینی لبو ها را پوست بکنید و خرد کنید و آن ها را با شکر و مقداری سرکه روی حرارت بگذارید و منتظر بمانید که 2 دقیقه روی شعله گاز با هم بجوشند و بعد آن را از روی شعله برداشته و منتظر بمانید که خنک تر شود.

طرز تهیه ترشی لبو

در همین زمان می توانید تخم گشنیز، سیاه دانه، برگ رزماری، نمک و دانه های فلفل را به محتویات ترشی‌ لبو اضافه کنید و آنها را با هم بزنید تا خوب ترکیب شوند و بعد آن را داخل شیشه های مدنظر خود که کاملاً خشک هستند بریزید و در آن را محکم ببندید و حدود یک هفته درون یخچال بگذارید تا ترشی لبو های شما برسد.

ترشی با لبو

لبو ترشی

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه