ماهی سالمون

ماهی سالمون

ماهی سالمون

مواد لازم برای تهیه ماهی سالمون

ماهی جزو مواد غذایی بسیار مفید و پر خاصیت است که قرار دادن آن در رژیم غذایی لازم است. در بین انواع مختلف ماهی، ماهی سالمون بسیار حائز اهمیت است زیرا از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند و شما می توانید از روش های مختلفی برای تهیه آن استفاده کنید ‌ این ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا3 است و مواد مغذی بسیار زیادی دارد.

در این مطلب قصد داریم شما را با مواد لازم برای تهیه ماهی سالمون آشنا کنیم و سپس طرز تهیه ماهی سالمون را به شما آموزش خواهیم داد. مقدار مواد اولیه با نسبت های مشخصی استفاده شده است که باید با رعایت نسبت های بین مواد اولیه مقدار مواد را تغییر دهید تا بتوانید برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر آن را تهیه کنید.

ماهی سالمون

بهترین طرز تهیه ماهی سالمون

ابتدا باید سس تهیه کنید که برای این منظور باید ماست ها را با یکدیگر ترکیب کرده و هم بزنید که حالت کرم مانندی پیدا کند. سپس عصاره لیمو را به آن اضافه کنید و فلفل سیاه و پیازچه های خورد شده را داخل آن بریزید و بگذارید سس خنک شود‌.

طبخ ماهی سالمون

حالا باید ماهی را آماده کنید‌. پس اول فر را روی 200 درجه سانتیگراد بگذارید و بعد پاستا را با آب زیاد و مقداری نمک بپزید و آبکش کنید و در جایی قرار بدهید که گرم بماند.

به تدریج نمک و فلفل را هم اضافه کنید و روغن زیتون هم بریزید و حدود 10 دقیقه گریل کنید و بعد آن را نوش جان کنید .

دستور پخت ماهی سالمون

شما می توانید سالمون را با سس لیمو هم تهیه کنید که برای این منظور باید لیمو را نازک پوست گرفته و پوست لیمو را با کره تفت بدهید تا خشک شود.

بعد یک تکه پیازچه اضافه کرده و با هم بپزید تا به حالت نیمه شفاف دربیاید.

بعد نصف لیمو را به آن اضافه کرده و نمک و فلفل هم بریزید تا بجوشد و بعد منتظر بمانید تا سرد شود.

به تدریج خامه را اضافه کرده و هم بزنید و روی آن را با فایل آلومینیومی بپوشانید و درون فر قرار دهید و کره آب شده روی آن بمالید و روی آن سس بریزید و حدود 15 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد بگذارید تا بپزد.

ماهی سالمون گریل شده

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه