ساندویچ بوقلمون برگر

ساندویچ بوقلمون برگر

ساندویچ بوقلمون برگر

مواد لازم برای تهیه ساندویچ بوقلمون برگر

فلفل نصف قاشق چای خوری

نمک نصف قاشق چای خوری

غذاهای یونانی بسیار متنوع و لذیذ هستند و شما هر ذائقه ای هم داشته باشید می توانید گزینه دلخواه خود را در بین آن ها پیدا کنید و از خوردن آن لذت ببرید. یکی از این غذاهای یونانی جذاب ساندویچ بوقلمون برگر است که طرز تهیه دشواری هم ندارد و می‌توانید خودتان در منزل آن را تهیه کنید.

در این مطلب قصد داریم شما را با مواد لازم برای تهیه ساندویچ بوقلمون برگر آشنا کنیم تا با تهیه این مواد و مطالعه طرز تهیه ساندویچ بوقلمون برگر بتوانید مرحله به مرحله دستور پخت را اجرا کنید و این غذای لذیذ را تهیه کنید.

ساندویچ بوقلمون برگر

دقت داشته باشید که نسبت های بین مواد اولیه بطور دقیق اندازه گیری شده است و برای 4 نفر مناسب است. اگر بخواهید آن را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با توجه به نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید تا طعم غذا دلچسب باشد.

ساندویچ بوقلمون برگر یونانی

بهترین طرز تهیه ساندویچ بوقلمون برگر

در اولین مرحله برای تهیه این غذا باید گوشت را داخل کاسه بگذارید و مقداری پودر سیر، برگ پونه کوهی خشک شده، نمک و فلفل و ماست به آن اضافه کنید و محتویات را به خوبی با هم ورز بدهید تا طعم آن ها ترکیب شده و به خورد گوشت برود.

سپس موادی که آماده کرده اید را به 4 قسمت برابر تقسیم کرده و به شکل همبرگر در بیاورید.

ساندویچ یونانی

اکنون باید کباب پز را گرم کنید و برگرها را روی آن بگذارید تا بپزد و به دو طرف بچرخانید تا هر دو سمت خوب بپزد و سرخ و برشته شود .

در همین مدت به سراغ آماده کردن سس درون برگر بروید و مقداری خیار و پیاز را با هم خورد کنید و با کمی ماست مخلوط نمایید و برگر هایی که سرخ کرده اید را روی نان قرار داده و از سسی که آماده کرده اید روی آن بریزید و نوش جان کنید.

دستور پخت ساندویچ بوقلمون یونانی

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه