باچانگای گوشت ترکی

باچانگای گوشت ترکی

باچانگای گوشت ترکی

مواد لازم برای تهیه باچانگای گوشت ترکی

یکی از غذاهای محبوب مردم ترکیه که با نان پیچیده می شود و طعم بسیار لذیذی دارد باچانگای گوشت است که جزو اصلی سفره های هفتگی مردم ترکیه است و طرز تهیه آن بسیار راحت است و می توانید در زمان کم این غذای خوشمزه را تهیه کنید و در کنار خانواده نوش جان کنید.

به همین منظور شما را با مواد لازم برای تهیه باچانگای گوشت آشنا خواهیم کرد و سپس طرز تهیه باچانگای گوشت را به شما آموزش می دهیم.

پاچانگای ترکی

توجه داشته باشید که این مقدار مواد اولیه با نسبت های دقیقی که بین آنها به کار رفته برای 4 نفر مناسب است و اگر بخواهید آن را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با رعایت نسبت ها، مقدار مواد اولیه را تغییر دهید تا طعم و کیفیت غذا همان چیزی باشد که انتظارش را دارید.

باچانگای گوشت ترکی

بهترین طرز تهیه باچانگای گوشت ترکی

برای تهیه باچانگای گوشت ترکی ابتدا باید پیاز را خرد کنید و با گوشت چرخ کرده و نمک و روغن تفت دهید. بعد از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد، رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و مقداری هم فلفل به آن بزنید و مجدداً تفت دهید.

سپس ورق یوفکا را پخش کنید و نصف پیمانه آب را با نصف پیمانه روغن ترکیب کرده و با استفاده از قلم روی خمیر بمالید.

پاچانگای گوشت

بعد از آن باید مقداری پنیر پیتزا روی ورقه یوفکا پخش کنید و ورقه دوم را روی اولی بگذارید و مجدداً از آب و روغن روی آن بمالید و روی آن کمی هویج رنده شده و برگ چغندر به صورت مخلوط بریزید و پخش کنید و در آخر مرحله باید ورقه سوم را بگذارید و باز هم با استفاده از قلم آب و روغن روی آن بمالید سپس مخلوط گوشت چرخ کرده را روی آن بریزید و کمی هم آویشن بپاشید و بعد از پایین به شکل لوله ای نان یوفکا را بپیچید و داخل سینی فر را چرب کنید و یوفکا های پیچیده شده را داخل آن قرار دهید و برای مدت 30 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد بگذارید.

در همین مدت زمانی که غذای شما می پزد یک یا دوبار با قلمو روغن روی آن بمالید که خوب برشته شود.

حالا بازی باچانگای گوشت شما آماده شده و می توانید آن را نوش جان کنید.

باچانگای گوشت

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه