راویولی چغندر با کره

راویولی چغندر با کره

مواد لازم برای تهیه راویولی چغندر با کره

نمک : به مقدار لازم

راویولی جزو غذاهای خوش طعم و دلچسب ایتالیایی است که معمولا آشپزهای ایتالیایی این غذا را به صورت حرفه‌ای و منحصر به فردی تهیه می کنند و اگر سری به رستوران های ایتالیایی بزنید می توانید یکی از بهترین راویولی های موجود را نوش جان کنید؛ ولی اگر بخواهید می توانید این غذا را خودتان هم در منزل تهیه کنید، فقط کافیست مواد لازم برای تهیه راویولی چغندر با کره را بشناسید تا ضمن آماده کردن آنها و مطالعه طرز تهیه راویولی چغندر با کره به روش ایتالیایی آن را تهیه کنید، فقط باید به نسبت‌های دقیقی که بین مواد اولیه در نظر گرفته شده توجه کنید و آنها را رعایت کنید.

این مقدار مواد اولیه برای 4 نفر تدارک دیده شده است و اگر بخواهید آن را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با توجه به نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.

طرز تهیه راویولی چغندر با کره

بهترین طرز تهیه راویولی چغندر با کره

در اولین مرحله باید چغندر ها را خوب بشویید و پوست آنها را بکنید و بعد با کمک فویل آنها را خوب بپوشانید و داخل فر با دمای 400 درجه فارنهایت بگذارید تا کبابی شوند.

حدود یک ساعت برای کباب شدن و مغز پخت شدن چغندرها به زمان احتیاج دارید.

بهتر است در این مدت به سراغ پاستاها بروید و آنها را داخل آب جوش بریزید و طبق زمانی که روی بسته پاستا درج شده آنها را بپزید و سپس آبکشی کنید.

راویولی ایتالیایی

بعد از اینکه چغندرها پختند آن ها را از فر بیرون بیاورید و رنده کنید و با کمی نمک و فلفل و خرده های نان و پنیر ریکوتا آنها را مخلوط کرده و هم بزنید.

سپس روی هر پاستا کمی از مخلوط چغندری که آماده کرده بودید را بریزید و به شکل نیم دایره آن ها را ببندید و دست خود را مرطوب کنید و لبه های پاستا را کمی فشار دهید تا مثل پیراشکی بسته شود و بعد همه پاستاها را با مخلوطی که آماده کرده بودید پر کنید و لبه های آن را سفت کنید.

راویولی

بعد داخل یک ماهی تابه گود مقداری کره بریزید و پاستا ها را درون آن بریزید و حرارت بدهید تا کاملا آغشته به کره شوند.

سپس پاستا را داخل ظرف دلخواه سرو کرده و کمی پنیر پارمسان روی آن بریزید و سرو کنید.

این غذا هم به عنوان پیش غذا و هم وعده اصلی نهار و شام می تواند تهیه شود.

دستور پخت راویولی

راویولی

 

حتما بخوانید : تباهگ بلوچستان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه