شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی

مواد لازم برای تهیه شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و تردی است که طرفداران زیادی دارد، خصوصاً در عید نوروز افراد زیادی تمایل دارند که این شیرینی را برای پذیرایی از مهمانان خود تهیه کنند.

شما می توانید این شیرینی را به راحتی در خانه تهیه کنید که برای این کار لازم است مواد لازم برای تهیه شیرینی بهشتی را بدانید و بشناسید و با آماده کردن آن طبق مراحل طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی پیش بروید تا آن را برای خود و مهمانان تان تهیه کنید.

قالب شیرینی بهشتی

اگر شما هم دوست دارید مثل بسیاری از افراد شیرینی هایی که داخل شیرینی فروشی و قنادی می بینید را خودتان تهیه کنید می توانید این مطلب را تا انتها دنبال کنید و نکات لازم برای تهیه شیرینی بهشتی یا شیرینی کرکی را آموزش ببینید.

با توجه به اینکه داخل شیرینی بهشتی از تخم مرغ استفاده نمی شود شما می توانید این شیرینی را به راحتی 2 هفته نگهداری کنید.

شیرینی بهشتی

بهترین طرز تهیه شیرینی بهشتی

برای تهیه شیرینی بهشتی باید اول روغن قنادی و پودر شکر را داخل یک ظرف ریخته و به کمک همزن برقی حدود یک دقیقه هم بزنید تا کاملاً با هم یکدست شوند و بعد پودر هل و آرد را با یکدیگر ترکیب کنید و در مراحل مختلف به محتویات خود اضافه کنید و با دست آنها را خمیر کنید و ورز دهید.

سپس خمیری که حاصل شده را درون چرخ گوشت ریخته و یک بار چرخ کنید تا خمیر نرم تر و یکدستی حاصل شود و بعد آن را به دو قسمت تقسیم کنید و در یکی از این قسمت ها پودر کاکائو بریزید و با کمک دست خود ورز دهید و به اندازه یک گردو از خمیر آن برداشته و شکل دهید و روی آن را با قالب های دلخواه فرم ب دهید.

این خمیر را می توانید با وردنه هم باز کنید و یا با کمک کاتر یا چاقو و یا قالب آن را قالب بزنید. سپس ته سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و با فاصله مشخص شیرینی‌ها را از یکدیگر قرار دهید و کمی کنجد یا دانه سیاه روی آن بپاشید و حدود 15 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه بپزید.

شیرینی بهشتی خانگی

 

حتما بخوانید : سالاد الویه
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه