برویشین کردستانی

برویشین کردستانی

مواد لازم برای تهیه برویشین کردستانی

غذاهای محلی کردستان عطر و طعم خاص و منحصر به فردی دارند که هنگام سفر به این خطه می توانید از خوردن غذاهای آنها لذت ببرید. اما در صورتی که بخواهید طرز تهیه غذاهای محلی آنها را آموزش ببینید و بخواهید خودتان آنها را تهیه کنید به راحتی می توانید با مطالعه طرز تهیه غذاهای محلی کردستان آنها را تهیه کرده و از خوردنشان لذت ببرید.

یکی از غذاهای محلی کردستان برویشین می باشد که غذای بسیار ساده‌ای است که طرز تهیه فوق العاده ای دارد که برای تهیه آن به بلغور و آلو نیاز دارید.

برویشین کردستانی

برای آماده سازی مواد اولیه به 15 دقیقه زمان و برای پختن و جا افتادن آن به نیم ساعت زمان احتیاج دارید و می‌توانید آن را به عنوان پیش غذا یا وعده غذایی اصلی ناهار یا شام نوش جان کنید. همچنین در ماه مبارک رمضان می‌توانید به عنوان سحری و افطاری این غذا را تهیه کنید.

در این مطلب مواد لازم برای تهیه برویشین را مشاهده کرده اید که با نسبت‌های مشخصی کنار یکدیگر قرار گرفتند. این مقدار مواد اولیه برویشین برای 6 نفر را آماده می‌کند و اگر بخواهید این غذا را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید. در ادامه طرز تهیه برویشین را به شما آموزش می دهیم.

دستور پخت برویشین کردستانی

بهترین طرز تهیه برویشین کردستانی

در اولین مرحله برای تهیه این غذای محلی کردستانی باید یک پیاز را خرد کرده و داخل مقداری روغن تفت دهید تا سرخ شود و کمی نمک، فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و تفت بدهید.

سپس آب با بلغور لپه و زردآلو را داخل پیاز داغ بریزید و منتظر بمانید که بپزند.

مراحل پختن آش برویشین شما همین جا تکمیل شده و هنگامی که مواد پختند می‌توانید آش را در ظرف دلخواه سرو کرده و کمی سرکه به آن اضافه کنید.

غذای محلی کردستان

 

حتما بخوانید : دلمه بادمجان
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه