کباب دیگی

کباب دیگی

کباب دیگی

مواد لازم برای تهیه کباب دیگی

یکی از کباب های سنتی ایرانی که طعم بسیار لذیذی دارد کباب دیگی می باشد که در زمان های گذشته آن را با استفاده از دیگ های سفالی درست می‌کردند؛ ولی شما می توانید امروزه آنها را به راحتی در خانه تهیه کنید. فقط کافیست یک سری نکات لازم در رابطه با طرز تهیه کباب دیگی بدانید تا آنها را رعایت کنید.

در این مطلب مواد لازم برای تهیه کباب دیگی برای 4 نفر را مشاهده می کنید که با نسبت های دقیقی کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

اگر خواستید این غذا را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر از 4 نفر تهیه کنید باید با رعایت نسبت بین مواد اولیه مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید. در ادامه طرز تهیه کباب دیگی را به شما آموزش خواهیم داد.

کباب دیگی

بهترین طرز تهیه کباب دیگی

در اولین مرحله برای تهیه کباب دیگی مجلسی باید پیاز را رنده کرده و با مقداری گوشت چرخ کرده داخل یک کاسه با اندازه مناسب بگذارید و با هم مخلوط کنید و خوب ورز بدهید.

پس از آن جوز هندی را با کمی نمک، زردچوبه و فلفل سیاه داخل گوشت بریزید و حدود 10 دقیقه مایه کباب دیگی را با کمک دست ورز بدهید تا چسبندگی پیدا کند و ادویه ها به خوبی با گوشت مخلوط شوند.

دستور پخت کباب دیگی

پس از آن باید یک سلفون روی آن بکشید و حدود 30 دقیقه آن را درون یخچال بگذارید که استراحت کند.

در این زمان می توانید بقیه پیازها را به شکل خلالی خرد کنید و بعد آنها را داخل یک قابلمه با مقداری روغن روی گاز بگذارید و پیازها را تفت دهید تا سبک و نرم شوند.

سپس کمی زردچوبه داخل آن بریزید و تفت دادن را یک دقیقه ادامه بدهید که کاملاً یکدست شود.

کباب دیگی با پلو

در همین زمان می توانید رب گوجه فرنگی را به پیاز تفت داده شده اضافه کنید و آن را تفت دهید تا بوی خامی رب برطرف شود.

پس از آن سیب زمینی ها را به شکل خلالی خرد کنید و درون آب سرد بگذارید.

اکنون باید ماهی کباب را از یخچال بیرون بیاورید و به شکل مثلثی یا گرد و هر شکل دلخواهی که می خواهید در دست خود حالت بدهید و روی پیاز هایی که سرخ کرده و تفت داده اید بگذارید و چند لحظه منتظر بمانید که یک سمت کباب سرخ شود و بعد آن را برگردانده و صبر کنید که طرف دیگر هم کاملاً سرخ شود.

کباب تابه ای دیگی

در همین حین گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کرده و درون قابلمه بچینید و صبر کنید که گوجه ها داخل قابلمه آب بیندازند و در قابلمه را ببندید که کباب ها کاملا مغز پخت شوند.

حالا می توانید سیب زمینی هایی که خرد کرده بودید را هم از آب سرد در بیاورید و خشک کنید و جداگانه داخل یک تابه درون روغن سرخ کنید و کنار بگذارید.

در پایان پختن کباب ها مقداری آب لیمو ترش داخل قابلمه کباب دیگی بریزید و هنگامی که کباب دیگی شما آماده شد آن را داخل ظرف در کنار سیب زمینی سرخ کرده ها سرو کنید.

کباب دیگی تابه ای

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه