ماشله

ماشله

ماشله

مواد لازم برای تهیه ماشله

یکی از غذاهای سنتی و محلی ایرانی ماشله است که طعم بسیار لذیذی دارد و برای تهیه آن به ماش نیاز دارید. این غذا رنگ سبز و طعم لذیذی دارد که می‌تواند یکی از وعده‌های غذایی اصلی شما را در بر بگیرد و از خوردن آن لذت ببرید.

در این مطلب تصمیم داریم مواد لازم برای تهیه ماشله را به شما معرفی کنیم و پس از آن طرز تهیه ماشله را به شما آموزش خواهیم داد.

ماشله

توجه داشته باشید که این مقدار مواد اولیه ماشله برای 4 نفر را فراهم می‌کند و اگر خواستید این غذا را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با در نظر گرفتن نسبت های بین مواد اولیه مقدار آنها را کاهش یا افزایش دهید تا غذای شما عطر و مزه بهتری داشته باشد. در ادامه طرز تهیه ماشله را به شما آموزش خواهیم داد.

ماشله

بهترین طرز تهیه ماشله

در اولین مرحله برای تهیه این غذای محلی باید ماش ها را خوب شسته و دو ساعت درون آب بخیسانید و پس از آن آب ماش را خالی کرده و با دو برابر آب درون قابلمه بریزید و روی شعله متوسط گاز بگذارید تا آب به جوش برسد.

هنگامی که ماش ها به جوش رسیدند شعله را کمتر کنید و در ظرف را بگذارید تا به تدریج ماش ها کاملا بپزند.

غذای محلی با ماش

تقریبا یک ساعت و نیم برای پختن کامل ماش ها به زمان احتیاج دارید و اگر تمایل داشته باشید می توانید پوسته روی ماش ها را از درون قابلمه بردارید تا ماشله  شما یک دست تر باشد.

سپس باید برنج را شسته و وقتی که ماش ها پختند برنج را به آن اضافه کنید و منتظر بمانید برنج با ماش بپزد تا کاملاً وا برود.

شله ماش

هنگامی‌که برنج شفته شد و پخت آن را هم بزنید تا ماشله یکدست و غلیظ بشوند.

سپس سیر و پیاز خرد شده را داخل کمی روغن سرخ کنید تا سبک و طلایی رنگ شود و مقداری نمک و فلفل و زردچوبه به آن بزنید و بعد سیر و پیاز تفت داده شده را درون ماشله ای که آماده شده بریزید و هم بزنید و بعد شعله را خاموش کنید.

حالا غذای محلی شما آماده شده و می توانید در ظرف دلخواه سرو کرده و به عنوان وعده ناهار یا شام نوش جان کنید.

دستور پخت ماشله

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه