ترشی بادمجان کبابی

ترشی بادمجان کبابی

ترشی بادمجان کبابی

مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان کبابی

ترشی بادمجان کبابی جز ترشی های خوشمزه، معروف و پرطرفداری است که ایرانی ها علاقه زیادی به مصرف آن دارند.

شما می توانید این ترشی خوشمزه را در خانه تهیه کنید و در کنار انواع مختلف غذاها نوش جان کنید. برای تهیه ترشی بادمجان کبابی ابتدا باید مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان کبابی را بشناسید تا با آماده سازی آنها بتوانید پس از مطالعه طرز تهیه ترشی بادمجان کبابی، یک ترشی خوشمزه تهیه کنید.

در این مطلب ما مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان کبابی را به شما معرفی کرده ایم و پس از آن طرز تهیه ترشی بادمجان کبابی را به شما آموزش خواهیم داد. فراموش نکنید که نسبت های بین مواد اولیه را به صورت دقیق اندازه‌گیری کرده ایم تا طعم نهایی ترشی خوشمزه تر و ظاهر آن بهتر باشد.

اگر خواستید ترشی را در حجم بیشتری تهیه کنید این نسبت‌ها را بین مواد اولیه در نظر بگیرید و رعایت کنید.

ترشی بادمجان کبابی

بهترین طرز تهیه ترشی بادمجان کبابی

به منظور تهیه ترشی بادمجان کبابی اول باید گل کلم را بشویید و به صورت ریز خرد کنید و بر روی یک پارچه آن را پهن کنید تا آب اضافه گرفته شود.

بعد از اینکه بادمجان را کبابی کردید آنها را بشویید و منتظر بمانید که خوب خشک شود و بعد از اینکه خشک شد آنها را ساطوری کنید.

بادمجان کبابی برای ترشی

برای مرحله بعدی باید سبزی ها را پاک کنید و آنها را بشویید و پهن کنید تا آب آن گرفته شود و بعد از خشک شدن سبزی ها را هم ساطوری کنید.

پس از آن باید هویج ها را رنده کنید و فلفل را هم ساطوری خرد کنید و همه مواد را داخل یک ظرف بزرگ ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید.

مرحله بعدی نوبت اضافه کردن زردچوبه، نمک، فلفل، سیر و ادویه است و باید مواد را کاملاً با یکدیگر ترکیب کنید و مخلوط کنید.

ترشی با بادمجان کبابی

ُسرکه را آرام آرام به ترشی اضافه کنید و هم بزنید و مواظب باشید که ترشی خیلی شل نشود‌. باید سرکه را اضافه کنید و خوب همه آنها را با هم مخلوط کنید.

اکنون ترشی بادمجان کبابی آماده شده و می توانید آن را در شیشه موردنظر خود ریخته و به مدت یک هفته داخل یخچال نگهداری کنید.

ترشی بادمجان کبابی خانگی

 

فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه