سوپ پای مرغ

سوپ پای مرغ

سوپ پای مرغ

مواد لازم برای تهیه سوپ پای مرغ

سوپ پای مرغ جزو سوپ های مقوی و سرشار از خاصیت است که برای بسیاری از بیماری ها مفید است‌. علاوه بر خواص درمانی دارای طعم لذیذی هم هست و می توانید به راحتی آن را تهیه کرده و نوش جان کنید. بنابراین مواد لازم برای تهیه سوپ پای مرغ را معرفی خواهیم کرد و سپس طرز تهیه سوپ پای مرغ را به شما آموزش خواهیم داد. این میزان مواد اولیه برای 4 نفر است و میتوان با رعایت نسبت ها، آن را برای نفرات بیشتر هم تهیه کنید.

سوپ پای مرغ

بهترین طرز تهیه سوپ پای مرغ

اول باید پاهای مرغ را پاک کرده و خوب بشویید و داخل قابلمه بریزید و 4 لیوان هم آب بریزید و کمی نمک و فلفل و پودر آویشن اضافه کنید و روی شعله متوسط گاز بگذارید تا بپزد.

سپس ساقه کرفس را شسته و خرد کنید. هویج ها را هم پوست گرفته و شسته و نگینی خورد کنید یا رنده کنید. پیازها را هم شسته و خشک کنید ک از وسط برش داده شده و روی تخته بصورت افقی و عمودی یعنی نگینی خرد کنید .

طرز تهیه سوپ پای مرغ

بعد از آن باید داخل تابه ای روغن ریخته و شعله را کم کنید تا آرام روغن گرم شود و پیازهای نگینی را داخل روغن تفت بدهید تا پیازها نرم شوند. بعد از آن کرفس خورد شده به پیاز اضافه کرده و تفت بدهید و بعد هویج و برگ بو را ریخته و تفت دهید و همه این مواد را داخل پای مرغ بریزید.

اگر سوپ غلیظ بود و خواستید آن را رقیق تر کنید باید 4 لیوان آب دیگر ریخته و حرارت را زیاد کنید و منتظر بمانید تا بجوشد و بعد شعله را کم کرده و بگذارید سوپ جا بیفتد.

ظبخ سوپ پای مرغ

سوپ پای مرغ خانگی

تزیین سوپ پای مرغ

 

حتما بخوانید : خورشت ساک
فرشاد اشرف گنجویی
ارسال دیدگاه